Wpis z mikrobloga

1. bądź mną
2. wracaj do domu w #krakow
3. przepuść pieszych na pasach
4. sebek na prawym pasie #!$%@?
5. pieszy na szczęście ogarnięty i zatrzymał się połowie aby sebastian przejechał
6. ujedź 50 metrów, popatrz w lusterko, niebieskie światełka
7. sebek zjeżdża na pobocze przyjąć 500 na klate
8. akcja znicz 1:0 sebek
  • 52
  • Odpowiedz
a może to był kardiochirurg który spieszył się na operację ratującą życie?


@Jebwleb: Nie uprawnia go to do zabijania ludzi.

zdaje się właśnie z takiego powodu jakaś instruktorka apelowała, żeby nie zapraszać pieszych do przejścia na ulicach dwupasmowych, poprzez grzecznościowe zatrzymanie się przed pasami.


@wjtk123: Niecierpliwi roszczeniowi piesi chcą, żeby ich przepuszczać. Przecież mogą przejść w piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@walter21 parę dni temu przechodziłam sobie na zielonym, a jakiś ktoś, wyjeżdżający ze sklepu, raczej nie myślący, przejechał dosłownie milimetry od moich stóp. Prawdopodobnie, gdybym nie zatrzymała się na środku pasów i debila nie przepuscila to bym miała po palcach.
  • Odpowiedz
@Kaplanka: ja miewam takie sytuacje niemal codzienne. Blisko mam do przejścia na drodze po dwa pasy w każdym kierunku. Nie ma dnia by ktoś mi nie śmignął już nawet nie nagle przed nosem, ale po prostu z daleka czasem widać, że nie raczy się zatrzymać mimo, iż ślepy by zauważył, że samochód obok stoi.

Stwierdziłem, że chyba zacznę jajka w kieszeni nosić i następnym razem po prostu #!$%@?ę mu o
  • Odpowiedz
@fredperry moim zdaniem to co pisała ma trochę sensu i jak dowodzi przykład OPa ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Generalnie sam przepuszczam, ale wiem że w niektorych przypadkach to niedźwiedzia przysługa. Najgorzej jak przy jednopasmówce ktoś stoi na pasach po mojej stronie, ja nie zamierzam się zatrzymać, bo musiałbym zbyt gwałtownie hamować, ale zatrzymuje się grzeczny kierowca jadący naprzeciwko, zapraszając pieszego prosto pod moje koła.
  • Odpowiedz
@fredperry jest, kiedy jesteś kilka metrów przed pasami, a pieszy akurat dochodzi do krawędzi jezdni :). Miałem takie sytuacje, bo kierowcy jadacemu naprzeciwko zachciało się przepuszczać kogoś kto stał po mojej stronie drogi ;).
  • Odpowiedz
@giorgioborgio nie jest błędem zatrzymanie się w celu przepuszczenia pieszych, nie jest to też nieprawidłowe zachowanie ani tym bardziej głupota.

Głupotą natomiast jak i skrajna nieodpowiedzialnoscia jest wyprzedzanie i omijanie pojazdów na przejściach dla pieszych. Jeśli kierowca nie widzi, że przed nim pojazd stoi lub zwalnia przed przejściem to lepiej dla niego i innych żeby nie wsiadal za kółko bo się po prostu do tego nie nadaje.

Ostatnio tak stałem chyba
  • Odpowiedz
@Krupier to raz, a dwa to, że jak ktoś się zatrzymuje przed przejsciem na drodze dwujezdniowej powinien spojrzec w lusterko i zobaczyc co dzieje sie na sąsiednim pasie, może tir jedzie? zatrzyma sie na kilku metrach?
  • Odpowiedz