Wpis z mikrobloga

Sieć Aldi rezygnuje z otwarcia swoich sklepów w Wigilię Bożego Narodzenia, mimo że według niemieckiego prawa mogli to zrobić.Aldi argumentuje że ich klienci mogą przez cały tydzień dokonać potrzebnych zakupów.A decyzja o nie otwieraniu sklepów 24 grudnia ma pomóc zatrudnionym w Aldi spokojnie i bez stresu przygotować się do świąt"
Drugie konkurent Aldi ,REWE też zrezygnowało z otwarcia sklepów 24 grudnia.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

http://www.focus.de/finanzen/news/wegen-der-mitarbeiter-aldi-filialen-bleiben-an-heiligabend-geschlossen_id_7778625.html

#bozenarodzenie #praca #prawo #4konserwy
  • 23
@spokojnie_to_ja: nie tylko w sklepach ludzie w wigilie pracują. I to ot do 14... a tylko o nich się mówi, kiedy przychodzi co do czego :) Osobiście nie pamietam kiedy spędziłam wigilie z mamą, która pracuje w służbie zdrowia...chyba wiele lat temu.
@sultanomariano:

ciekawostka: wigilie w biedronkach wyglądają w taki sposób, że przychodzi się standardowo na 6:00 i zmiana trwa do godziny 16. Sklep zamykają o 14, ale trzeba posprzątać i wprowadzić nowe akcje tematyczne, bo przecież nie można tego zrobić 27 grudnia. Cyrk na kółkach.

Dopowiedz że plakaty i ceny na akcje tematyczne są tylko na dzień bo po wigilii od razu jest zmiana promocji ( ͡º ͜ʖ͡º