Wpis z mikrobloga

@FIFO: Od razu lepiej ręczne pranie. Wtedy co najwyżej zaskoczy mnie zimna woda XD
@Ewentualnie: Trzeba nadrabiać braki. Uczysz się jednego, nagle się okazuje ze coś z tego tematu nie ogarniasz wiec zaglądasz tam i tak dalej. Czeka mnie niedziela w książkach i szperaniu w necie. Co zrobisz ¯_(ツ)_/¯
@Blevk
Mam podobnie, zaczynam coś nowego, o mikrostopien bardziej zaawansowanego niż rzecz poprzednia i nagle, damn, nie umiem jeszcze tego, tamtego, o tym w ogóle bym nie pomyślał

Ale z drugiej strony, każde powtórzenie jakiegoś tematu, pozwala na szybsze i bardziej dokładne zrozumienie każdego kolejnego. A jaka satysfakcja, kiedy ruszasz nowy temat i z miejsca wiesz jak to ugryźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meohaw: co? szybciej i latwiej przychodzi Ci nauczyc sie czegos jest rownoznaczne z podniesieniem swoich kompetencji. Masz dwoch gosci jeden uczy sie dwa razy szybciej od rugiego ucza sie ten sam czas to kto ma większe kompetencje i wiedze. Przestancie byc megalomanami robiąc z programowania jakas wiedze tajemna
@AwizisieAkat: ale ja odnosilem sie do Twojego komentarza:

bo tak jest ze wszystkim, jeśli ktoś więcej wie, to jest także świadomy o większej ilości rzeczy których nie wie


mozesz sobie jeszcze raz przeczytac co Ci odpisalem, bo nie chce mi sie kopiowac, a Ty pozniej piszesz jakies brednie ze szybkosc nauki nie ma nic wspólnego z kompetencjami
@meohaw: o czym Ty znowu teraz piszesz, ja tylko postawilem teze ze im osoba wiecej wie tym wiecej widzi analogi i Tym szybciej sie uczy i poszerza swoje kompetencje. Zobacz to na przykladzie nauki jezykow, nauczysz sie jakiegos jezyka germanskiego i duzo latwiej Ci sie uczy innych jezykow germanskich, w ogole jak przejdziesz proces uczenia sir jezyka to nastepnych duzo latwiej Ci sie uczy
@Ewentualnie: Ale dotrze w końcu do ciebie, że twoje tezy, słuszne czy nie, zupełnie mijają się z tym o czym pisze op i o czym mówi przepiękny wykres efektu Krugera-Dunninga?

Cały temat jest o tym, że na początku nauki czegokolwiek, po pierwszy sukcesach, myśli się, że się wie wszystko, a w toku dalszej nauki się okazuje, że im więcej się wie, tym lepiej sobie człowiek zdaje sprawę z tego czego się
@Blevk@blevk nie przejmuj się, każdy tak ma, sam jestem teraz w tym dołku i przeważnie myślę o rzeczach których nie wiem, nie skupiając się wogole na tym jaki progres zrobiłem i czego się już nauczyłem. Tak to po prostu wygląda, z doświadczenia powiem Ci ze sam siebie oceniam dość słabo i przeciętnie, natomiast mój senior programista uważa że nieźle cisne i że mam już wysoki poziom.
@meohaw: a moze przeczytaj od początku o czym piszę i do kogo? Traktujmy sie poważnie, bo inaczej ta rozmowa jest bez sensu, bo ja mowie swoje, a Ty swoje. W moich wypowiedziach ani razu nie odwolywalem sie do tego co mowi op wiec ja nie rozumiem o czym Ty piszesz.
@Ewentualnie: Dobra, ostatni raz coś do ciebie piszę, bo widzę, że to wierutna strata czasu, no ale taka ostatnia próba dotarcia.

Sprawa pierwsza, napisałeś prosta do opa "Niby czemu", więc ewidentnie albo nie rozumiesz o czym mówi, albo nie zgadzasz się z tym.

Odwołujesz się do słów AwizisieAkat które mówią dokładnie o mechanizmie o którym pisze OP. Więc cała reszta ludzi w wątku wałkuje jeden temat. A ty wpadasz jak dzik