Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych jest mieszkańcem gdańskich Szadółek? Mieszkania niedrogie (cebula we mnie silna) i lokalizacja w miarę uniwersalna, jestem ciekaw tego legendarnego smrodu z wysypiska. I perspektyw postawienia spalarni, która by ten legendarny problem wyeliminowała (2-3 lata? prawda to?).
#trojmiasto #gdansk #nieruchomosci
  • 43
  • Odpowiedz
@florekflorek Jasień, Ale weź gdzieś gdzie będziesz szedł absolutnie max 15-20 min do tramwaju. Ja wiem, że auto ale serio, jaki sens wtedy jest się pchać do miasta.

Może Łostowice? Budują tam cały czas, szukaj na Trójmieście.
  • Odpowiedz
  • 1
@florekflorek jadąc obwodnicą prawie zawsze czuć Szadółki kilka razy mi się zdarzyło, że taki był smród, że aż się dusiłem (cały czas mówię o samochodzie). Kilka lat temu dosyć często było czuć smród nawet będąc w Chełmie/Morenie.
Kiedyś fajny komentarz znalazłem w stylu "niektórzy chyba cały czas myślę, że cena za metr spowodowana jest odległości od centrum"
Ja bym się nie decydował.
  • Odpowiedz
@florekflorek: ostatnio była informacja że hałda śmieci radośnie sobie gnijąca na wolnym [powietrzu została usunięta i powinno mniej śmierdzieć. Zawsze mnie śmieszą przeciwnicy spalarni. Przy obecnych filtrach taka spalarnia jest mnie upierdliwym sąsiedztwem od sąsiada palącego starymi oponami, smarami, kartonami, foliami, kasami fiskalnymi, butami i innymi śmieciami.No ale legenda tego miejsca pozostaje. Jak masz coś wynająć to śmiało :)
  • Odpowiedz
@florekflorek: a gdzie będziesz dojeżdżać? obserwuję codziennie zatkaną Jabłoniową i cieszę się, że nie kupiłem w tej okolicy, nie mówiąc o os. hiszpańskim czy innych szadółkowych okolicach. W granicach MDM i nieco bliżej ma ofertę osiedle Słoneczne Wzgórza (zabawne, jeszcze rok-dwa lata temu można bylo kupić u nich od 4800 za metr, a teraz podniesiony limit cenowy MDM to i mieszkania poszły w górę). Coś ma też spółdzielnia mieszkaniowa Ujeścisko, ale
  • Odpowiedz
@florekflorek: No to jest dość kluczowe - korki idą z południa do centrum, odwrotnie raczej jest dość pusto. Ogólnie rzecz biorąc patrząc po sobie - najchętniej mieszkałbym niedaleko SKM i pracował także, a samochodem tylko w razie potrzeby. No, ale nie wszystko można mieć.
  • Odpowiedz
@florekflorek: jeżeli chcesz popełnić błąd swojego życia - kupuj na Szadółkach, śmiało. Nie słuchaj #!$%@? "tutaj śmierdzi, a 0,5km dalej już nie", "w dolinie nie śmierdzi" "śmierdzi tylko przy wysypisku" ponieważ jest to nieprawda. Znajomi mieszkają i ordynarnie #!$%@?. Nie słuchaj również "kilka razy w miesiącu" ponieważ zazwyczaj konczy sie to tak, że #!$%@? co 3-ci dzień lekko licząc. Na części Jasienia od Armii Krajowej na południe jest dokładnie to samo.
  • Odpowiedz
@florekflorek zawsze nie mogłem wyjść z podziwu, że ktoś kupuje mieszkania na szadolkach. Często przejeżdżam obwodnica i mnie cofa od tych smrodow. Nawet za darmo bym tam nie zamieszkał. Nie polecam
  • Odpowiedz
@Polinik: @nakon: @florekflorek: od jakiegoś roku jest lepiej, ale pracuję i mieszkam koło Auchan (to jest ~3 km na północ) i mówię wam że nadal czasami czuć smród (a co dopiero w samych Szadółkach czy Kowalach). Czasem jest dużo mniejszy, ale jest.

Też pomyślałem czy to może być dobra inwestycja, może kupić mieszkanie na Szadółkach, za parę lat zbudują spalarnię i będzie miodzio. Ale przemyślałem sprawę i to się
  • Odpowiedz
Spróbuj się wydostać nawet z Zakoniczyna do centrum bez samochodu, albo samochodem w godzinach szczytu. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby tam kupować nieruchomość.


@majorponury:
Here we go again z tą samą dyskusją.
Ja np. dużo jeżdżę służbowo, do tego biuro w Gdańsku mam świetnie połączone z obwodnicą, ale zbiorkom jeździ tam może 4 razy na dobę.
Kupno mieszkania kierując się połączeniami zbiorkomu byłoby dla mnie absurdem, dla mnie
  • Odpowiedz