Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych jest mieszkańcem gdańskich Szadółek? Mieszkania niedrogie (cebula we mnie silna) i lokalizacja w miarę uniwersalna, jestem ciekaw tego legendarnego smrodu z wysypiska. I perspektyw postawienia spalarni, która by ten legendarny problem wyeliminowała (2-3 lata? prawda to?).
#trojmiasto #gdansk #nieruchomosci
  • 43
  • Odpowiedz
@florekflorek:
Póki co -- zlikwidowali plac dojrzewania kompostu, który generował ten przesłynny smród. Na tym placu będą budować zamkniętą i hermetyczną kompostownię, więc megasmrody raczej nie powinny wrócić.
W tej chwili zapachy nie sięgają dalej niż 100m od obwodnicy, za Fashion House, więc nie jest źle.
  • Odpowiedz
@florekflorek: Co prawda mieszkańcem na szczęście nie jestem, ale:
- 3 km od Szadółek też potrafi nieźle śmierdzieć, kilka razy w miesiącu - zależnie od wiatrów
- na parkingu przy Fashion House/Obi itp. (lokalizacja podobna jak osiedla) smród aż dusi - kilka razy w tygodniu
- od 10 lat słyszę, że już za rok - dwa przestanie śmierdzieć.

Ogólnie nie polecam
  • Odpowiedz
@Brylant: korki jak to korki, z południa Gdańska, gdzie załapię się na MdM, ten problem będzie wszędzie. Tam mam za to 500m do obwodnicy.

Póki co -- zlikwidowali plac dojrzewania kompostu, który generował ten przesłynny smród.


@Polinik: kiedy się to wydarzyło? Jakoś niedawno? Czy mogłoby to oznaczać, że opinie o smrodzie są od niedawna nieaktualne?
  • Odpowiedz
@florekflorek: Każdy kto mieszka przy Szadółkach będzie Ci mówił:

a) że wcale nie śmiedzi
b) coś tam śmierdzi, ale to akurat nie u niego na osiedlu
c) raz na miesiąc coś zawieje

Jak nie chcesz otwierać okna w lato - śmiało. Ale moim zdaniem, warto dołożyć ten 1000-1500zł za metr i mieć spokój.
  • Odpowiedz
  • 0
@StachuStach wez się #!$%@? nie wypowiadaj typie jak się nie znasz lol

@florekflorek a na poważnie :) mają budować spalarnie, już nawet wstępne przetargi jakieś szły, ale jeszcze nic konkretnego nie zapadło. Moim zdaniem ryzyko ogromne, bo to że planują to nie znaczy że dostaną kasę. Kupisz mieszkanie, kasy na budowę spalarni nie będzie a Ty zostaniesz ze smrodem.
A co do smrodu to wali, ja bym nie kupił.
  • Odpowiedz
@florekflorek: pracowałem pół roku obok szadółek, śmierdziało codziennie, po kilku h tego nie było czuć, ale tylko wyszedłem z hali to wracało :D a co drugą sobotę mega smród
  • Odpowiedz
@florekflorek:
W zeszłym roku zlikwidowali. W tej chwili odpady do kompostowania są wywożone na inne wysypiska i nie są kompostowane na wysypisku w Szadółkach.
Głównie wali teraz z oczyszczalni.
Nie powiedziałbym, że nieaktualne. Po prostu zasięg jest mniejszy. Np. wcześniej docierał na Jasień, ale od zeszłej jesieni nie pamiętam ani razu, żeby zaleciało.
Zdarzy się, że czuć w okolicach, zwłaszcza jak jest wilgotno i bezwietrznie, ale do czasów "świetności" -- daleko.
  • Odpowiedz
@florekflorek: Aaa no i ważny aspekt komunikacji miejskiej, a w zasadzie jej braku... Jeżeli spotka Cie kiedyś awaria auta (bo decydując się na mieszkanie tam domyślam się, że masz auto) to licz się z tym, że czeka Cie kilka przesiadek żeby dojechać chociaż do centrum Gdańska.
  • Odpowiedz
lokalizacja w miarę uniwersalna


@florekflorek: ( ) Ta jesteś skazany na auto czyli stanie w korkach... Lub autobus kilka razy na godzinę który łapie duże opóźnienia przez ruch na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz