Wpis z mikrobloga

@maniserowicz: Że "maksymalnie 5 ofert" jest tak arbitralnym numerem, że nie widzę w nim specjalnego sensu. A takich portali z ofertami z prawdziwego zdarzenia, obowiązkowymi widełkami i technicznym opisem jest już co najmniej kilka (nofluffjobs.com i justjoin.it, żeby wymienić parę z brzegu), więc i nisza znikła (w porównaniu do kilku lat temu).
@maniserowicz:
Witam Pana, no cóż, nigdy nie pracowałem jako programista, ale strona zapowiada się ciekawie, sama idea "rekrutacja była bliżej ludzi technicznych niż HRów." jest bardzo ciekawa w swoich założeniach. Widać, jakie projekty realizuje firma, z jakich technologi korzysta i takie tam inne.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia, prowadzi Pan ciekawe Vlogi.
@maniserowicz: Mnie nie przekonuje. Wolę ogłoszenia jak np na nofluffjobs, gdzie jest mało tekstu a dużo treści. W tym ogłoszeniu jest za dużo spuszczania się nad samą firmą (obecność jakiegoś developera w Twoim podcascie nie jest decydująca w podejmowaniu decyzji o aplikowaniu), a za mało o projekcie i tym co mnie by faktycznie interesowało.
@maniserowicz: O, jak miło Cię widzieć, nie wiedziałem że mirkujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) (słuchacz programistycznego głosu w moim domu).

A co do projektu - założenia bardzo fajne brzmią, ale pierwsze co mi przychodzi do głowy - to mało skalowalne. Bo małe zespoły, o większej samoświadomości na pewno chętnie z tego korzystają - podobnie z programistami. Ale korporacje pewnie nadal będą wolały korzystać ze sprawdzonych dróg już
@meohaw: nie chodzi tylko o widełki ale przedstawienie "technicznej" twarzy, zaangażowanie w community, brak piłkarzyków, ninja itd
no i nie wypełniam niszy - bo jak piszesz, jej już nie ma - tylko tworzę nową
@Priya: różnych ludzi interesują różne rzeczy, zwykle idziesz jednak (długoterminowo) do firmy a nie do projektu; dla mnie udział firmy w inicjatywach społecznościowych jest ekstremalnie istotny i strona jest kierowana do osób o podobnych preferencjach
@zwierzak40: to nie ma być skalowalne :) i tak naprawdę... zobaczymy kogo zainteresuje; może być korpo, mogą być małe zespoły, byle stworzyć coś nieco odmiennego, zaangażować technicznych członków zespołu już na etapie budowania ogłoszenia a nie dopiero przy ostatecznej rozmowie rekrutacyjnej

tam spotkają się ci, którym nieobce jest "community" w polskim IT - zarówno po stronie firm jak i pracodawców;

odnośnie marketingowego bullshitu - weryfikuję, redaguję i uzupełniam tekst przesłany przez
@plushy: oczywiście że mało, ale chcę stworzyć miejsce idące w jakość, nie ilość, to nie będzie moje źródło utrzymania tylko dodatkowa ciekawa działalność

sam nie wiem jak to się rozwinie i nawet rozważam ograniczenie liczby slotów z 5 do 3 jednocześnie (ogłoszenia są umieszczane na miesiąc)

a... dlaczego dla dużych korpo? jestem w kontakcie zarówno z korpo jak i kilkuosobowymi software house'ami, nie widzę raczej jak wielkość firmy miałaby mieć tutaj
@maniserowicz: Okej, właśnie nie byłem pewny, czy chcesz to zachować w małej formie czy rozbudować do pełnowymiarowej strony - słowa "Próbuję stworzyć stronę" mnie nieco zmyliły.

To tak jak pisałem - wszystko mi się podoba, pomagasz "swoim" znaleźć "swoich", ale i tak mam wątpliwości, czy ktoś będzie zaglądał i obserwował, bo przy małej ilości ogłoszeń często nie będzie z czego wybierać. Raz się sprawdzi, po 2 tygodniach wróci się i zobaczy,
Pobierz zwierzak40 - @maniserowicz: Okej, właśnie nie byłem pewny, czy chcesz to zachować w m...
źródło: comment_khHcRQf1ehariIFdduLHjkNjpyCnrD2M.jpg
a... dlaczego dla dużych korpo? jestem w kontakcie zarówno z korpo jak i kilkuosobowymi software house'ami, nie widzę raczej jak wielkość firmy miałaby mieć tutaj znaczenie


@maniserowicz: Po prostu moim zdaniem strona gdzie będą ogłoszenia 5 małych firm z wszystkich zakątków Polski poszukujących po jednym programiście i na dodatek z dużym rozrzutem technologii nie będzie przydatna. Jak będę szukał pracy to niekoniecznie wejdę na stronę na której będzie informacja że w
@plushy: raczej *nie* liczę że ktoś tam będzie zaglądał regularnie sam z siebie, moja rola by w odpowiednich momentach zachęcić do wejścia (jak się pojawi nowe ogłoszenie); dodatkowo pozycja "praca" w menu na blogu dla nowych osób
@maniserowicz: No Fluff Jobs od początku działalności przyświecała idea bycia bliżej osób technicznych, dlatego stworzyliśmy autorski formularz ogłoszenia i stale ulepszamy nasz portal, czyniąc go jeszcze bardziej przyjaznym dla Użytkowników. Szanujemy to, że idziesz w jakość, a nie ilość, dlatego życzymy powodzenia! :)