Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszej pomocy!

Razem z moim chłopakiem chcieliśmy wynająć kawalerkę w Poznaniu. Znaleźliśmy śliczne miejsce i tu zaczynają się schody. Pani oferująca to mieszkanie mieszka w UK nie mówi po polsku (choć ogłoszenie było bo polsku) kazała nam podać swoje dane do rezerwacji na #airbnb. Nigdy nie korzystaliśmy z tego typu wynajmu ale raz się żyje. Podalismy dane i teraz dostaliśmy maila że musimy przelać pieniądze przez moneygram adres tego maila: airbnb.com . Może mi ktoś powiedzieć czy to jest ich prawdziwy adres i czy płatność moneygram zajmuje się airbnb?
#wynajem
  • 19
  • Odpowiedz
@Mireczkaa:
tez obstawiam walek
"Obsługujemy różne metody płatności w zależności od kraju, w którym założone jest Twoje konto.
najważniejsze karty kredytowe i przedpłacone (tzw. pre-paid): Visa, MasterCard, Amex, Discover, JCB
wiele kart debetowych, które mogą być wykorzystywane jako kredytowe
PayPal w wybranych krajach
Alipay tylko w Chinach
Postepay tylko we Włoszech
Sofort Überweisung tylko dla Niemiec
iDEAL tylko dla Holandii
Boleto Bancário, Hipercard, Elo oraz Aura tylko w Brazylii
PayU tylko
  • Odpowiedz
@Mireczkaa: > Pani oferująca to mieszkanie mieszka w UK

Już po tym zdaniu wyczuwałem wałek. Nigdy się nie wysyła żadnych pieniędzy za jakoś rezerwacje w ciemno.

Ja raz tylko rezerwowałem pokój, który zobaczyłem na żywo i dostałem papier z danymi z dowodu o kwocie rezerwacji, która pomniejsza kwotę przyszłej kaucji. Tylko jak ten pokój widziałem i papier dostałem w mieszkaniu właściciela.
  • Odpowiedz
@Mireczkaa: To jest scam, absolutnie nie wysyłajcie żadnej kasy. W Krakowie jest takich ogłoszeń ze sto, ostatnio wysłałem odpowiedź na takowe i dostałem identyczną wiadomość - Pani z UK, nie mówi po polsku, mail napisany super składnie i wiarygodnie. Na forum AirBnB jest taki wątek, ludzie z całego świata przestrzegają przed tym.
  • Odpowiedz
@Mireczkaa - swoim wpisem chciałem ci marudna karyno zwrócić tylko uwagę, że scamera najłatwiej poznać po robionych błędach w treści przesyłanych wiadomości. Nie szanujesz ludzi, od których oczekujesz pomocy na tyle, żeby dokładnie opisać swój problem, a potem piszesz "nie spinaj się, "nie zawracaj mi głowy"... Karma wraca, więc mam nadzieję, że następny scamer, którego spotkasz na swojej drodze wciśnie ci kit pisany piękną poprawną polszczyzną ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@normiknawymarciu każdy popełnia błędy. Tlumczylam że pisalam że szybko i nie zauważyłam że poprawiło się na jedno. '' o'' i szanuję ludzi którzy dają mi rady. Nikt kto dał mi cenna radę nie doczepil się literówki więc proponuję usunąć konto i wracaj do piaskownicy.
  • Odpowiedz