Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie jak w Angularze 1 - w komponencie wywołać onClick na elemencie DOM.
Mam buton, ale nie mogę na nim wywołać ng-click, więc chce go pobrać po stronie komponentu:

angular.element(this$element[0].querySelector('.klasaButtona') - pobieram element.
Nie wiem w jaki sposób mogę osiągnąć znikanie buttona po kliknięciu.
Macie pomysł?

#angular #frontend #javascript
  • 7
@mariusz-laszczka: trochę nie ogarniam, chcesz wywołac na elemencie ng-click? no to albo robisz to zwyczajnie triggerem - wywoła to wszelkie rzeczy podpięte przez angulara, albo po prostu wywołaj tą funkcję która jest wykonywana przy ng-click - to nie będziesz w ogóle się odwoływał do doma tutaj, co do znikania przycisku - ng-show/ng-if i zmienna w scope/this
chodzi mi o wywołanie onClick - czy czymś w tym rodzaju - po stroje komponentu.
Nie mogę tego zrobić ng-clickiem, bo kod (<buton....) jest ukryty (nie mogę go zmienić). Muszę to zrobić tak, żeby po naciśnięciu dana klasa znikała
@mariusz-laszczka: Z tego co pamiętam z Angulara to jeśli nie możesz ustawić tego ng-clicka normalnie, to możesz owinac to w jakas dyrektywe , już po wyrenderowaniu chwycic ten HTML, dodac tam ngClick, i uzyć serwisu $compile zeby odpalil linkowanie tej dyrektywy
@laki1: Mam dodatkowy komponent do wyświetlania popupa z przyciskiem "OK". Nie mogę edytować komponentu (gdybym mógł, wystarczyłoby dodać ng-clicka, ale niestety nie mogę).

Przycisk w przypadku gdy nic się nie wpisze w inpucie (w popupie) - nie działa na kliknięcia (nie zamyka popupa).

Chcę w komponencie umieścić "słuchacz", który będzie wywoływany za każdym kliknięciem w OK (będzie ukrywać klasę popupa)