Wpis z mikrobloga

Z 20. Zależy o jakich komputerach mówisz


@fervi: CPU? Są jakieś trzy które się liczą jako dostawcy prawdziwej wydajności do domów, komputerów przemysłowych i smartfonów. Intel, AMD i Qualcomm. Reszta może ich połechtać po piętach co najwyżej.

Z GPU jest chyba tak samo - nVidia, AMD i Qualcomm. Przy czym w jednym i drugim przypadku Qualcomm jest raczej w rozwiązaniach mobilnych. Architektura ARM jeszcze nie przyjęła się desktopowo, bo jest
  • Odpowiedz
@Khaine: CPU robi też Nvidia, Freescale, Samsung, Huawei, po części Apple - i to do takich, do których możesz fapać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jeśli to pominiemy to jest ich znacznie więcej
  • Odpowiedz
@fervi: I jakie mają szanse z AMD czy Intelem? Kompletnie zerowe, nawet nie są blisko. A przy wymogach BTC na moc obliczeniową pchły wydajnościowe się nie liczą. Chcesz kopać na GPU ze smartfona? XD
  • Odpowiedz
@Khaine: Mówiłeś o monopolu na CPU i GPU - pokazałem, że go nie ma. Tak po prostu.

Ciekawi mnie czy jakby programiści bitcoina chcieli uprzykrzyć minerów, to by się udało (razem z użytkownikami) - hmm.
  • Odpowiedz
Mówiłeś o monopolu na CPU i GPU - pokazałem, że go nie ma. Tak po prostu.


@fervi: Jest. Nie ma alternatywy dla wysokowydajnych CPU i GPU. Nie ma po prostu.
  • Odpowiedz
W efekcie nie opłaca się inwestować ani trzyma pieniądza w obiegu, bo wystarczy go trzymać w skarpecie


@Khaine: Opierasz się na błędnym założeniu. Czy przestaniesz kupować chleb bo za rok będzie tańszy? Albo może nie kupisz najnowszego modelu telewizora bo przecież za rok będzie tańszy? Ludzie i tak będą kupować. A przedsiębiorcy dalej będą inwestować i zarabiać, bo koszty produkcji również będą spadać.
  • Odpowiedz
@pawlo74:

sorki bez obrazy brakuje Ci wiedzy i to mnie poraża, dlatego nie chce mi się z Tobą rozmawiać. Mówisz o tym jakbyś po prostu nie wiedział o Lightning Network.


LN to jedno ale nie o to mi chodzi. Deflacyjna waluta nie ma sensu w platnosciach i sam o tym dobrze wiesz bo nie placisz btc tylko wolisz wydawac fiat. Ja juz kupilem trezora za BTC jak stał po 3500$
  • Odpowiedz
A przedsiębiorcy dalej będą inwestować i zarabiać, bo koszty produkcji również będą spadać.


@ImmortalShox: Nie będą inwestować bo chcą zarobić, właśnie dlatego ekonomiści zawsze biją na alarm jak jest deflacja...
  • Odpowiedz
@Khaine: Zależy do czego. Swojego czasu (może dalej jest tak) ludzie przerabiali PS3, bo dzięki architekturze CELL obliczało się wszystko (wszelkie projekty naukowe) znacznie szybciej. A te procki chyba IBM robił, ale nie dam ręki uciąć.

Poza tym zwykle nie potrzeba alternatywy dla wysokowydajnych CPU i GPU. Bo do czego? Większość ludzi tego nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
Poza tym zwykle nie potrzeba alternatywy dla wysokowydajnych CPU i GPU. Bo do czego? Większość ludzi tego nie potrzebuje.


@fervi: Ehh, jak grochem o ścianę. Zrobić superwydajnego ASICa, zaminować patentami i wygryzać wszystkich kopaczy po kolei, bo nie mają kasy ani technologii aby spróbować dogonić. A przepaść rośnie z każdą chwilą.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Jak BTC bedzie miec wahania dzienne na poziomie maks 0.5-1% to moze wtedy bedzie sie nadawac do placenia. Teraz mimo ze kapitalizacja idzie do gory to wahania są co raz wieksze.

Odpal sobie wykres 1d na bitcoinwisdom i sprawdz amplitude na swieczkach przez ostatnie 100 dni. Nie znajdziesz swieczki ktora ma amplitude dzienną ponizej 3%. To sie po prostu nie nadaje.
Bitkiem rządzi spekuła i LN nic w tej
  • Odpowiedz
superwydajnego ASICa


@Khaine: No to zrób, bo debile robiący nie wiedzą jak to zrobić. Jedyne co robią to obniżają proces technologiczny (który może niebawem się skończyć)

zaminować
  • Odpowiedz
No to zrób, bo debile robiący nie wiedzą jak to zrobić. Jedyne co robią to obniżają proces technologiczny (który może niebawem się skończyć)


@fervi: Ja nie jestem dużym graczem na rynku wysokowydajnych technologii. Równie dobrze mogę ci powiedzieć "idź uczyń BTC globalną walutą".

Jeśli ktoś im da patenty ... Szanse są
  • Odpowiedz
LN to jedno ale nie o to mi chodzi. Deflacyjna waluta nie ma sensu w platnosciach i sam o tym dobrze wiesz bo nie placisz btc tylko wolisz wydawac fiat. Ja juz kupilem trezora za BTC jak stał po 3500$ i podziekuje, to sie nie nadaje do placenia. Nie wspominajac o dziennych wahaniach o kilka-kilkanascie % ktore kompletnie dyskwalifukują BTC jako srodek platniczy.


@Smule: ja nie przejmuję się tym wcale.
  • Odpowiedz
FPGA nie mają kompletnie szans z dedykowanym układem ASIC przeznaczonym tylko do jednego celu.


@Khaine: FPGA niestety nie bawiłem się (i nie zamierzam xd) ale z tego co pamiętam to się oprogramowuje jak się chce. W teorii możesz skoncentrować się tylko na liczeniu SHA256 i to powinno popierdzielać szybko (nie wiem jak w praktyce).

Oczywiście, że dostaną jak będzie to jakieś nowe
  • Odpowiedz
@Smule: Nie dyskutuj z nim, przecież sam się publicznie przyznał, że nie ma pojęcia o niczym i zostaje tylko fanatyczna wiara xD ON JEST PEWIEN, CZEGO NIE ROZUMIESZ xD A jak on jest pewien, to na podstawie racjonalnych argumentów z których nie podał absolutnie żadnego - to musi tak być, no nie ma c---a.

@fervi:

FPGA niestety nie bawiłem się (i nie zamierzam xd) ale z tego co pamiętam to się oprogramowuje jak się chce. W teorii możesz skoncentrować się tylko na liczeniu SHA256 i to powinno popierdzielać szybko (nie wiem
  • Odpowiedz
@pawlo74: Mi tez to nie przeszkadza bo nie uzywam i nie mam zamiaru uzywac BTC do platnosci.

Ja tez nie widze na ten moment zagrozenia i konkurencji (ETH to parodia) ale biore pod uwage ze moze nie wyjsc. To jest krypto tu nic nie jest pewne.
  • Odpowiedz
@Smule: Ja to myślę, że pod ten tag z racjonalizmem to nawet nie ma co wchodzić. Tutaj stężenie fanbojstwa i fanatyzmu jest chyba zbyt duże aby nawet próbować tłumaczyć pewne rzeczy. Zwolennikowi płaskiej Ziemi też nie idzie wytłumaczyć na racjonalnych przesłankach czemu Ziemia jest okrągła.
  • Odpowiedz
Mi tez to nie przeszkadza bo nie uzywam i nie mam zamiaru uzywac BTC do platnosci.


@Smule: wiecznie nikt nie będzie trzymał, ani ja ani Ty zawsze przychodzi czas aby coś sobie kupić. Najważniejsze dla świata jest to, że bitcoin uczy ludzi oszczędzania, zmniejsza konsumpcję społeczeństwa a tym samym oszczędza środowisko, ja widzę same plusy od strony ekonomicznej.
  • Odpowiedz