Wpis z mikrobloga

Znam i mam karty w 2 standardach. Nie słyszałem, aby były takie z 3 i więcej. Szukaj w googlach "karty dualne". Z doświadczenia jednak oba interfejsy mają krótszy zasięg niż normalnie.

Zdefiniuj HID - to jest firma, która robi mnóstwo różnych urządzeń, w wielu standardach.
Wszystkie mifare są na 13,56 mhz, co to znaczy że jedna nie dogaduje się z inną?

klik

edit: @wonsz_smieszek
@moxie: Ok, dualna to już lepiej niż jest :)

Nie wiem niestety co to są dokładnie za standardy, bo obsługujący je ludzie też nie wiedzą albo nie chcą powiedzieć. Na jednej z kart mam napis HID iCLASS DP, na drugiej jakieś numerki (seryjne pewnie), na trzeciej nic.

Wszystkie mifare są na 13,56 mhz, co to znaczy że jedna nie dogaduje się z inną?


Zamki obsługujące jedną kartę, nie reagują na zbliżenie
@wonsz_smieszek: Ja się nie znam specjalnie, ale skoro nikt na razie nie odpisuje to dorzucę coś ze swojego niewielkiego doświadczenia (mogę się mylić i pewnie to nie wszystko w temacie) - karty mają wbity w siebie numerek, który jest czytany przez czytnik. Odczytany numer jest wyszukiwany w bazie danych uprawnień bo tam jest informacja czy może ten numer/ta karta otworzyć dany zamek itp - na samej karcie nie ma nic więcej.
@wonsz_smieszek: Odnośnie mifare, to tam masz tzw UID - czyli numer seryjny, po którym prostsze systemy rozpoznają kartę. Karty mifare mają też 1 do 4 kb pamięci podzielonej na sektory, w których może być zapisana jakaś wartość - czytnik sprawdza sobie ten sektor, i jeżeli nie ma tam tej wartości to nie reaguje. Z tego co kojarzę to np. unicard w kontroli dostępu robi coś takiego. Ogólnie mifare jest całkowicie złamane
@atehxx: nie wyjaśniałem, bo właściwie pytałem raczej o te karty dualne :)

A przez brak reakcji (co, jak domniemuję, spowodowane jest innym standardem) rozumiem to, że przykładanie karty do zamka nie wzbudza w nim żadnej reakcji. Przyłożenie karty zgodnego standardu, nawet niezapamiętanej w zamku, skutkuje jakąś reakcją - czerwona diodka, sygnał błędu.

@moxie: Z wprowadzeniem do systemu nie będzie raczej problemu, po prostu grażynki, które to robią nie mają pojęcia