Wpis z mikrobloga

Temat: ESC z BlHeli32 (32bit) - telemetria
Nie wiem czy ja czegoś nie rozumiem, czy twórcy mieli dziwny zamysł. O co z tą telemetrią chodzi, jak to ma być podłączone - skoro mam 4 lub 6 ESCów a każdy ma wyjście telemetrii - wiadomo że żaden (współczesny popularny) FC tyle UARTów nie ma, a robienie 6szt soft-uart to też cepelia.
Więc co mieli w głowie ci, co to majstrowali? Jaki jest w tym zamysł, bo domyślam się że jakiś musiał być...

#modelarstwo #elektronika #budujedrona
hrumque - Temat: ESC z BlHeli32 (32bit) - telemetria
Nie wiem czy ja czegoś nie rozu...

źródło: comment_m4i0MLuTgNgedhLqLgj6SbF7YU18M7GN.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w KISS FC od jakiegoś czasu wprowadzili czytanie telemetrii z esc

@garmil: no ja rozumiem. W bylejakiFC z BF3.2 też mogę ustawić czytanie telemetrii z blheli32 na wybranym porcie uart- no ale nawet przy 4 escach nie starczy już portów (a gdzie ibus, ibus telemetria, gps, itd?)
  • Odpowiedz
@x-SANTA-x: mam, ale i tak wolę standalone blheli - ma więcej możliwości (zwłaszcza że chyba blheli32 chromowa nie obsługuje jeszcze?). Np nie zawsze łączę się z ESCem przez cleanfligh-passthrou, czasem przez 4wire-spi, czasem przez interfejs - nie wszystkie ESCe przez FC idą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheOranguTANK: juz ci pisze. Aby używać telemetrii esc - musisz używać dshot (150/300/600/1200 obojetnie). Wszystkie piny telemetrii z wszystkich esc wpinasz do jednego pinu RxD kontrolera FC.
W protokole Dshot jest jeden bit którym FC sygnalizuje "chce uzyskać telemetrię" i dzieki temu może odpytywac po sygnale serwo-dshot konkretne esce, i wie że odpowiedz na uart jest z tego esca ktory byl odpytywany. Fc moze dzieki temu cyklicznie (i duzo wolniej
  • Odpowiedz