Wpis z mikrobloga

  • 3
Witam mirki i mirabelki :) pacjent to golf III 1.9 TDI. Samochód jechał normalnie, zatrzymałam się i podczas postoju wskoczyły wysokie obroty i silnik zgasł, puszczając potężną czarną chmurę (normalnie nie puszcza ani jednej chmurki). Dzieje się tak za każdym razem gdy go odpalam i zero reakcji na gaz. Może wiecie co jest przyczyną i czy została mi tylko laweta? A może ktoś z was jest w okolicy Ostrowa Mazowieckiego i mógłby pomóc, bo mam jeszcze 130km do domu?
#kiciochpyta #pomocy #motoryzacja #samochody
Kodia - Witam mirki i mirabelki :) pacjent to golf III 1.9 TDI. Samochód jechał norma...

źródło: comment_N4j1dAlGocE9Ep2uiGd2TRbo1yjB6Oc4.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@kissandfly silnik sprawny jak najbardziej. Filtr powietrza też nie, bo przed chwilą sprawdzałam :( może ta pompa... Ostatnio też akumulator szybko zdycha, ale nie wiem, czy to może mieć związek... 2 dni nie jeździłam i trzeba było na kable odpalać
  • Odpowiedz
@Kodia objawy na to wskazują, skoro mówisz, że gaz nie działa to pewnie jest coś z wtryskiem, to może być nawet wina złej jakości paliwa... ciężko tak stwierdzić bez możliwości sprawdzenia jaka jest przyczyna...
  • Odpowiedz
@Kodia akumulator nie sprawił by, że silnik sam wejdzie na wysokie obroty, oczywiście możesz mieć problemy z odpaleniem samochodu z winy rozładowanego akumulatora ale to nie tylko akumulator i nie jest on przyczyną przejścia na wysokie obroty
  • Odpowiedz
Zastanawiam się, czy to nie potencjometr pedału gazu


@Kodia: jak mu na aqu spadło napięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mam podobny silnik ale bez elektroniki, to nie mam takich problemów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kissandfly to już połowa sukcesu :) jeszcze naucz się naprawiać i kasę na tym trzep. Albo podejmij współpracę z mechanikiem, który umie naprawiać, ale dopiero jak wie co ( ),
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kissandfly wiem wiem żartuję sobie ;) jakoś trzeba nie zwariować hahah już jedzie laweta i ściągnie do mechanika... Fajnie by było dziś dojechać samochodem te 130km, ale niestety wątpliwe
  • Odpowiedz
@Kodia: choroba szalonych diesli. Nie próbuj więcej odpalać bo możesz się pożegnać z silnikiem. Najprawdopodobniej padło turbo i olej dostaje się do komory spalania. Sprawdź stan oleju i przyszykuj się na regenerację turbiny.
  • Odpowiedz