Wpis z mikrobloga

Hej Mirko,
Mam samochodowy problem. Ostatnio nie mogłem używać samochodu i stał w miejscu 1,5-2 msc. W środę jak go próbowałem uruchomić zapaliły się 3 kontrolki. Olej, akumulator i silnik. Po uzupełnieniu oleju (1 l) zgasły i samochód działał normalnie. Do dzisiaj. Znowu 3 kontrolki, nie miałem oleju przy sobie żeby sprawdzić czy znów będzie ok po dodaniu. Myślicie że to coś poważnego czy tylko braki w oleju?
#samochody #motoryzacja #nissanmicra
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owocbananowca: ale tak wlewasz ten olej na pale czy sprawdzales na bagnecie jaki jest stan? Akumulator mial prawo pasc, normalka. Kontrolka silnika mogla sie swiecic przez akumulator, za malo pradu i cos tam zglosilo blad. Ale olej to sie sprawdza a nie dolewa litr z d--y.
  • Odpowiedz
@bocznica:
@psychku: Aku był ładowany we wtorek bo był martwy.
Bagnet... Albo ja albo on jest s---------y. Zawsze maks mi wychodził. Nie wiem jakim cudem. (tak w innych samochodach normalnie wychodzi mi sprawdzanie :v)

Teraz niestety musiałem do roboty inaczej jechać więc i tak nic nie sprawdzę :(

Wracając kupię ze 2l oleju i będę sprawdzał :/
  • Odpowiedz
@owocbananowca
U mnie podobnie bylo gdy aku padał. Ladowalo sie go, dziala jakiś czas, a potem nie odpalalo auto. Stan oleju jest inny na gorącym i zimnym silniku. Nie dolewaj oleju na siłę
  • Odpowiedz
Bagnet... Albo ja albo on jest s---------y. Zawsze maks mi wychodził. Nie wiem jakim cudem. (tak w innych samochodach normalnie wychodzi mi sprawdzanie :v)


Wracając kupię ze 2l oleju i będę sprawdzał :/


@owocbananowca: weź lepiej podjedź do jakiegoś serwisu i niech Ci to ogarną bo z takimi zdolnościami to zaraz skończy się suchym silnikiem, ewentualnie 3l przelania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@owocbananowca: przecież olej od tak nie wyparuje, to nie woda. Jak nie masz kałuży pod autem to skoro bagnet wskazuje max, to tyle jest. Co to za filozofia sprawdzić? ( ͡º ͜ʖ͡º) wytrzyj o szmatkę i wetknie ponownie, jak max to max.
Walić kontrolki, próbowałeś w ogole odpalać?

  • Odpowiedz
  • 0
@owocbananowca zapalona kontrolka oleju oznacza nie tylko brak oleju, ale jego nieprawidłowe ciśnienie, czyli mozesz mieć odpowiednią ilość, ale z innych przyczyn nie smaruje on silnika. Jak nie chcesz zatrzeć silnika, to lepiej nie jedź, jak kontrolka się świeci
  • Odpowiedz
@UnitrA: @owocbananowca: o właśnie, może tez nie tyle samo cisnienie co już właściwości oleju nie teges, bo olej stary. Zamiast dolewać to na wymianę oleju i filtra się wybrac. A ogólnie to jedz pan do specjalisty, akumulator odłączy i błędy same znikajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@owocbananowca:
Jak podładujesz akumulator i odpali, albo na klemy weźmiesz i odpali to najpierw był wymienił akumulator. Wiesz ile ma lat? Auto wypada odpalić raz na pare dni niech popracuje
  • Odpowiedz
@psychku: Teraz pracowało środa->sobota więc powinno być ok.
Micra staruszek 15 lat. Ale tylko 100k przebiegu.

Plus w środę miałem to samo ale ze świeżo naładowanym do pełna aku. Dopiero po dolaniu oleju zgasły wszystkie i ruszył.
  • Odpowiedz