Wpis z mikrobloga

@Urtah: Teraz mecz w tygodniu, a w weekend Juventus, więc pewnie dopiero potem zmiana trenera (niestety).

Z ostatnich wypowiedzi wnioskuję, że już kogoś szukają.
Media wymieniają różne nazwiska: Ancelotti, Blanc, Gattuso, Hiddink, Mazzarri, Prandelli, Sousa...

Niestety, jeśli ma być to tylko półśrodek do końca sezonu to wątpię, że ktoś z poważnym CV się na to będzie chciał pisać.

Z kolei na dłuższą metę lepiej pokombinować za jakimś lepszym nazwiskiem (media spekulują
@patrykmajster: No niestety... Montellę wywalą najprędzej po meczu z Juve, a to może być za późno na ratowanie czegokolwiek w lidze. Cieszy za to fakt, że Bonucci poczuwa się do bycia babolem tego mercato i zaproponował oddanie opaski kapitańskiej.

Ale wracając do trenerów:
Żeby próbować zatrudnić klasowego szkoleniowca to trzeba zrobić jedną z dwóch rzeczy:
- zwolnić Montellę teraz i wziąć kogoś tylko do końca sezonu
- zostawić Montellę i dopiero
@MagnaPomerania: Powiem szczerze, że nie jestem w stanie stwierdzić który pomysł byłby najlepszym rozwiązaniem na teraz. Złotego środka nie ma, choć z całej stawki najbardziej nie gra mi nazwisko Gattuso (być może z tego powodu, że cholernie szanuję tego Pana jako piłkarza, a obawiam się, że straciłbym do niego szacunek, tak jak to miało miejsce z Seedorfem).
straciłbym do niego szacunek, tak jak to miało miejsce z Seedorfem

@patrykmajster: A, paradoksalnie, Seedorf nie miał aż tak złych wyników JAK NA KADRĘ, którą miał. No i sama gra wyglądała lepiej niż to kopanie po czole, które oglądaliśmy wczoraj.

Złotego środka nie ma

Mi się najbardziej podobał pomysł L.Blanca - facet w lidze dobrze ustawiał zespoły, umiał nadać im charakter oraz styl, ale nie pracował jako szkoleniowiec poza Francją, a
@MagnaPomerania:

Seedorf nie miał aż tak złych wyników JAK NA KADRĘ, którą miał.


Pewnie masz rację. Po prostu Pan Piłkarz nie miał szczęścia co do kilku rzeczy. Nie mniej jednak, wydaje mi się, że Gattuso potrzebuje jeszcze czasu. Jeszcze nie teraz.

nie pracował jako szkoleniowiec poza Francją, a Serie A to bardzo specyficzna liga.


I tu jest pies pogrzebany. Ja najbardziej zadowolony byłbym chyba z Guusa Hiddinka.
@patrykmajster: Gattuso moim zdaniem idealnie nadaje się do szkolenia młodych, bo kto inny lepiej zaszczepiłby miłość do barw i krwawienie za klub na boisku? Facet nigdy nie był wybitnym technikiem ani taktykiem, ale serducho do klubu ma ogromne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do Blanca... Zagrał w Serie A prawie 100 spotkań, więc to może być jakaś "okoliczność łagodząca", ale ja też bym najchętniej przyjął Hiddinka,
@MagnaPomerania: Powiem szczerze, że dziwi mnie podejście aktualnych włodarzy klubu. Też raczej nie byłem za tym żeby na hip hip hura zmieniać szkoleniowca, ale po takiej passie pewnie nie miałbym większych zahamowań. Ale co ja tam wiem - nie ja umoczyłem ponad 600 mln. W środę kolejne spotkanie. Umieram z ciekawości.
@patrykmajster: wejdź sobie na acmilan24.com i poczytaj jak "wesoło" jest w szatni już od spotkania z Sampdorią...

Zapata wytyka błędy Bonucciemu, Bonucci chce oddać opaskę kapitańską Montolivo, ale on jej nie chce przyjąć... Montella kompletnie nie panuje nad drużyną, bo proszenie Bonaventury o bycie mediatorem to pokaz jak mało szacunku budzi w piłkarzach ten trener.

Albo "Pan Chińczyk" nie ma do końca pojęcia co się dzieje w klubie, albo ma anielską
@MagnaPomerania: Pippo na bank. Co do Brocchiego to nie pamiętam.

wejdź sobie na acmilan24.com i poczytaj jak "wesoło" jest w szatni już od spotkania z Sampdorią...


Śledzę śledzę. Czytam. Wiadomo, że emocje nie są dobrym doradcą, ale proces "głębokiej ch****" trwa już dłuższy czas. Faktycznie - chyba mamy do czynienia z anielską cierpliwością, której (niestety) kibicom znów zaczyna brakować.