Wpis z mikrobloga

@ikarus_820: O jak gniję. Sam Warszawy zbytnio nie lubię, ale tutaj wylewają się takie kompleksy z tego wpisu, że xD Rozumiem, że u was w Wałbrzychu, na brudnym Górnym Śląsku czy w krainie PGR-ów z Koszalinem w roli głównej jest dopiero życie xD

No i druga kwestia. Jak można ani razu nie być w Warszawie? Tylko w piwnicy siedzicie? Chociażby z ciekawości zobaczyć.
@Ikarus_280: Taka prawda. Warszawa jest zbyt wysunięta na wschód, żeby była istotna dla jakiegokolwiek mieszkańca Polski zachodniej - Polski A. Jeszcze parę lat i od samych Katowic do Trójmiasta (włączając Kraków, bo to też spoko miasto) będzie powstawała coraz bardziej widoczna granica, między Polską, która rozwija się w błyskawicznym tempie, z Gdańskiem, Poznaniem, Wrocławiem i Krakowem na czele, a wschodem, gdzie do walki z normalnością zachodu staje Warszawa, wypełniona polityczną stęchlizną
@mopo Poruszyłeś kwestię przez którą mnóstwo razy patrzyli na mnie dziwnie. Mam identyczne zdanie co ty :)
To samo z np. Pragą czy Budapesztem - owszem, ładne stare miasta, ale brakuje w nich dokonań dzisiejszych pokoleń... Och zapomniałem, że te miasta czerpią z historii a przez ostatnie kilkadziesiąt lat gówno się tam zmieniło.
@Ikarus_280: Nigdy nie byłem w Warszawie i szczerze to chciałbym kiedyś pojechać na jakąś wycieczkę na kilka dni.

Co do negatywnych opinii o mieszkańcach to mam kilka hipotez:

-Warszawa leży w miejscu, które naprawdę jest już głęboką Polską B i mocno trąci wschodnimi ideałami. Z Warszawy jest rzut beretem do biedniutkiego Podlasia. Na wszelkiego typu mapach politycznych (wyniki wyborów etc.) Warszawa jest "wyspą liberalności", bo dookoła jest już mocno konserwatywnie. Ten
@Ikarus_280: Tyle ludzi dało plusa? Rozumiem, że od teraz tak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znika. Znika cała telewizja, tvp1, tvp2, Polsat, TVN. Tu są główne siedziby, sygnał jest nadawany w różnych miejscach w Polsce ale stąd idzie cały montaż. Większość firm zagranicznych ma tu swoje główne siedziby. Ambasady większości krajów, gdzie załatwia się wizy. Nie ma Sejmu, Senatu, Prezydenta, sądownictwo jest uszczuplone o Sąd Najwyższy. Znika większość głównych siedzib różnych instytucji