Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi wierzących dlaczego chrzcicie dzieci jak są jeszcze bobasami wydaje się to trochę nieuczciwe wobec ich tłumaczenia z jakim się spotykam to
Ja jestem wierzący i dzieciak też będzie.
gdy odpowiadam że mimo wszystko to powinna być jego decyzja słyszę że nie wyobraża sobie życia bez wartości katolickich. Nikt nikomu nie zabrania przekazania wartości ogòlnie przyjętych za słuszne. Niektórzy twierdzą że w każdej chwili można ubiegać się o apostazję ale to nie powinno być rozwiązaniem dlatego że rytuał się odbył i niemogę się od ochrzcić. Więc moje pytanie brzmi "co do #!$%@??!"
#religia #ateizm
  • 24
@PSDSTR: przy homeschoolingu nie wytworzysz u guwniaka naturalnych zachowań społecznych..
Poza tym wiara to nasza tradycja. Na każdym sztandarze masz napisane „Bóg Honor Ojczyzna”. 3 wartości, które winny być najważniejsze dla Polaka/Polki.
@trapist_e: co w wierze jest społecznego do wytworzenia? Nikt nie neguje roli jaką miała wiara w stworzeniu naszej cywilizacji jednak należy się zastanowić czy nadal jest nam potrzebna
co w wierze jest społecznego do wytworzenia?


@PSDSTR: nic dałnie. :) To była aluzja do „homeschoolingu”.
No ja trochę neguję, bo jednak nasza cywilizacja rozpoczęła się, jak się powszechnie twierdzi, w Mezopotamii, a tam oni mieli swoich bogów. Chyba, ze mówisz ogolnie o religiach, nie konkretnie o Chrześcijaństwie, bo w sumie się już gubię o co Ci dokładnie chodzi..
Wierzący! Zastanówcie się-chrzci się dzieci wtedy gdy nie mogą jeszcze wyrazić sprzeciwu. Dlaczego tak? Bo gdyby proponować coś takiego dorosłemu to religia wymarłaby w 3 pokolenia
@PSDSTR wg założenia ich śmiesznej religii przy ślubie zobowiązujesz się do wychowania swoich dzieci w wierze katolickiej. Przecież gdyby nie wychowywanie od samego początku to ta wiara by upadła, bo nikt normalny kto ma świadomość (jest po prostu na tyle dorosły żeby wiedzieć o co z tym chodI() nie wierzył by w te brednie.
@PSDSTR: Socjalizacja. To od wychowania zależy w dużej mierze światopogląd. Naturalnym jest, że rodzic przekazuje potomkom swój światopogląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MinnieMouse0: Uwierz mi dużo jest dyrdymałów, które człowiek daje sobie wcisnąć w wieku starszym niż pierwsze lata życia. Przykładem jest popularność idei komunistycznych wśród nastolatków (któż z nas nie chciałby zbawić świata ustawą, ale niestety to tak nie działa, zawsze kończy się ludobójstwem )