Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo zaraz coś komuś zrobię z #lenovo #laptopy
Kupiłem Lenovo Ideapad 320 15 AST w wersji bez systemu. Zainstalowałem na nim Windowsa 8 32 bitowego
Oczywiście nie działa touchpad, szukam sterowników, sterowniki tylko dla Windows 10. Dobra, zmieniam na 10. Po instalacji 10 touchpad działa, ale nie działa mi modem do Internetu Huawei 3272. Dzwonię do huawei już po dłuższym czasie próby uporania się z tym. Okazuje się, że modem nie wspiera Windowsa 10, co jest zrozumiałe przez wiek tego urządzenia,
dobra zmieniam znowu na Windowsa 8 i znowu nie działa touchpad.
Dzwonie w-------y do Lenovo z prośbą o pomoc i czego się dowiedziałem o jakże nieuprzejmej kobiety na infolinii?
"Nie możemy pomóc bo wspieramy tylko windowsa 10, a nieoficjalnych źródeł panu nie podam" i tyle.
Dwa dni temu kupiłem laptopa i nie mogę z niego korzystać tak jakbym chciał.
Mogę mieć albo myszkę albo brak touchpada ale internet.
Trochę się to mija z przeznaczeniem laptopa, który po coś ten touchpad ma

Znacie jakieś mirki sposoby, żeby ten touchpad mi zadziałał? Nie chcę zmieniać modemu internetu, często go ruszam, a nie chce działać na wi-fi bo od tego mam tablet który kurzy się od miesięcy.

#pomocy #pcmasterrace #zalesie #n-------a #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jourska: Ogarnij sobie to driver boosterem, on często ma jakieś działające stery "z d--y"...
Sterowniki często dla konkretnego lapka są kierowane pod jakiś tam system ale sam touchpad mógł być użyty w starszym laptopie kompatybilnym ze starszym systemem i od niego pobrać można działającą wersję sterownika tyle że w starszej kompilacji...

Innymi słowy poszukaj sobie sterów do touchpada na stronie lenovo do laptopa który wspierał system win 8 x86 i
  • Odpowiedz
@cysiekw: snappy driver znajduje 13 gb aktualizacji, skąd mam wiedzieć z listy która aktualizacja jest od touchpada?

@leon0xxx: driver booster nie szukał nawet sterowników do touchpada.
Pobrałem chyba wszystkie sterowniki do lenovo z windowsem 8 i żaden nie działa, albo nie chce się zainstalować
  • Odpowiedz
@cysiekw: Świetny program swoją drogą, ale po wgraniu indeksów wyświetla listę sterowników wymaganych, ale nie znajduje nic związanego z touchpadem.
@merengue: Wina lenovo, ponieważ nie ma wsparcia, powinno być wsparcie dla starszych systemów niż Windows 10, bez jaj.
Skoro kupuję laptopa bez systemu to znaczy, że mogę sobie zainstalować system jaki chce, co z tego, skoro laptop będzie poprawnie działał tylko z 10? To niech dodają te 10
  • Odpowiedz
@cysiekw: Mam własnie AMD, zaktualizowałem te sterowniki, ale nadal nie działa. Próbowałem również na siłę wymusić instalację sterowników, niestety się nie da. Muszę pomyśleć nad zmianą modemu na router
  • Odpowiedz