Wpis z mikrobloga

Ależ fajne, klimatyczne wydania Lema znalazłam w antykwariacie, do kompletu jeszcze dłuuuugo szukane "Dialogi" i "Wysoki zamek" w tejże szacie graficznej; po zdjęciu "papieru" pod spodem jest twarda, minimalistyczna, pseudoskórzana (chyba coś a'la eko...) oprawa w idealnym stanie. I nawet pasuje kolorem do lampki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A samo "Śledztwo" jest bardzo nie-Lemowe i Lemowe jednocześnie, na pewno odbiega od ogółu twórczości autora, ale niezmiennie trzyma poziom. Polecam. I aż żałuję, że zostawiłam je w starym mieszkaniu, bo bym sobie odświeżyła; stukanie w Kindelka to nie to samo...

#ksiazki #lem #fantastyka #czytajzwykopem
Pobierz k.....e - Ależ fajne, klimatyczne wydania Lema znalazłam w antykwariacie, do kompletu...
źródło: comment_WRHGP4AEBbfLLWzc2i0Vr1eR8ADdvDB5.jpg
  • 6
@jarezz: w takim razie polecam, Philip K. Dick, ten od książki na której oparto Blade Runnera. :) Między innymi, bo ma tyle oryginalnych pomysłów, że i rozpisał to na mnóstwo dobrze przyjętych książek trudnych do zakwalifikowania do jakiegokolwiek JEDNEGO gatunku. Generalnie to takie mocno psychodeliczne science-fiction poruszające głębsze problemy bądź alternatywne wizje historii/świata, jestem zagorzałą fanką. Sam pisarz jechał sporo na stymulantach i w wielu jego dziełach pojawiają się też wątki