Wpis z mikrobloga

Od 5 tygodni biore okolo 200 mg glukonaniu cynku. Po pierwsze mam pytanie jak to jest w koncu z przyswajalnoscia tego, niektorzy pisza, ze 60%, a inni 20%. Stosuje to w zwiazku z lekkim tradzikiem. Ponoc w miare bezpiecznie jest branie okolo 100mg czystego cynku czy jakos tak przez 3 miesiace.
Problemem jest jeszcze, ze zrobilem sie bardzo senny, wlaczenie do suplementacji magnezu i miedzi moze pomoc czy raczej przyczyny trzeba szukac gdzies indziej?
#mikrokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@ethics: Dziwne, bo ja zdecydowanie mam poprawe ale do tego biore jeszcze witamine B5 1000mg, NAC 1000mg i ALCAR 1500mg
@Kasahara: a co sadzisz o tym artykule http://www.sfd.pl/art/Zdrowie/4_suplementy_wspomagające_walkę_z_trądzikiem-a791.html
Tam wlasnie w komentarzu koles napisal, ze Glukonian cynku zawiera 13% elementarnego cynku i to dopiero powinnismy liczyc jako ilosc cynku ktora wzielismy, wiec wynika z tego ze biore dziennie tylko 30mg.
  • Odpowiedz
@Zieew: wybacz, jestem rozkojarzony pomyślałem, ze bierzesz już po przeliczeniu elementarnego 200 mg, a nie podstawowej formy. Warto też zobaczyć ile z diety Ci wychodzi, bo zazwyczaj tą drogą zbiera się dodatkowe 20-35 mg. Miedź możesz dodać lub suplementować na przemiennie, magnez ciągle, zadbać o podaż wapnia. NAC, B5 i ALCAR są jak najbardziej ok w takich dawkach
  • Odpowiedz
@Zieew: ja się cynkiem w zasadzie wyleczyłem z trądziku i nie tylko, każdemu polecam zanim się zacznie bawić w jakieś ścierwa typu izotek.
@ethics: może patrzysz na masę całego związku i samych jonów cynku jest tam niewiele, dawka też powinna być odpowiednio wysoka żeby wysycić organizm.
  • Odpowiedz
@gienek_: a jakie dawki i czy coś jeszcze oprócz tego brales?
@Kasahara: no tak dokładnie nie sprawdzałem ale z diety 4kcal z 30mg na pewno wychodzi, dzięki za rady, dodam to i zobaczę czy dalej taki śpiący
  • Odpowiedz
@Zieew: 30-50 mg, do tego po ok. miesiącu miedź, bo mi spadły krwinki czerwone, czego nigdy wcześniej nie miałem. Brałem też NAC i wit. D3, ale nie wszystko na raz i dopiero po cynku były najlepsze efekty.
  • Odpowiedz