Wpis z mikrobloga

Już wkrótce zostanę adopcyjnym tatą, z tej okazji pytałem na mirko o foteliki samochodowe. Napisałem, że jeżeli ktoś ma coś fajnego używanego, to jestem otwarty na propozycje. W wiadomości prywatnej odezwał się @benzdriver, że jak mogę poczekać trochę, to mi może podesłać coś od siebie z UK, w międzyczasie podesłał foty tegoż fotelika, a że czasu jeszcze trochę mam, to przystałem na propozycję. Dostałem od niego porządny, niezniszczony fotelik z ISOFIX, który ma dobre wyniki w testach ADAC i co najlepsze, Benz nie chciał za niego, ani za przesyłkę żadnej kasy. Jestem mu bardzo wdzięczny, bo jak się domyślacie, wydatków mam teraz sporo. Nie mogliśmy się z żoną przygotować wcześniej, bo w sumie nie wiedzieliśmy, jakie dziecko dostaniemy (wiek do 3 lat i nie wiadomo czy chłopiec, czy dziewczynka).

Dziękuję Pan @benzdriver, zwłaszcza, że to jego nie pierwsza i zapewne nie ostatnia sympatyczna akcja przykład: http://www.wykop.pl/wpis/26646761

Dodam jeszcze, że @benzdriver jest bardzo pomocnym i szanowanym mirkiem w tagach #samochody i #motoryzacja. Niedawno z jego pomocą sam sobie naprawiłem samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #dzieci #adopcja #pogopadoptuje #wykop
Pobierz pogop - Już wkrótce zostanę adopcyjnym tatą, z tej okazji pytałem na mirko o foteliki...
źródło: comment_TWPTTELdoW3WBB5qZvJut0IjKfo5jHXM.jpg
  • 84
@borjaki a ostatnio czytałem o niemieckich fotelikach które w niemieckich testach są super, przy tym drogie a w warunkach drogowych uszkadzają wnętrzności. Był artykuł o małżeństwie co wyszli bez szwanku z wypadku a dziecko z obrażeniami wewnętrznymi zmarło. Nawet na wykopie było chyba znalezisko. I prawda jest taka że żaden fotelik nie ochroni dziecka w 100% przy poważniejszych wypadkach
@pogop: Gratuluję, więcej ludzi powinno adoptować. Mało ludzi wie jak ciężko jest dzieciom z domów dziecka. Skok od rodziców, którzy biją do wychowawców którzy okradają. Niestety biologicznie jesteśmy dość egoistyczni jeśli chodzi o zachowanie własnych genów. Paradoksalnie w praktyce ludzie obciążeni genetycznie takim dzieciom są potrzebni. Wiele osób, mogło by mieć też swoje i adopcyjne. Te dzieciaki z wyjątkiem paru beznadziejnych przypadków naprawdę potrzebują każdej miłości.
@tasiu84 to jest tekst o tanim i slabym foteliku. W dodatku dziecko jechalo starym samochodem ktory do najbezieczniejszych nie nalezy. Dobry fotelik nie ma jakiegos dziwnego wynalazku jak palak przy tulowiu. Ma natomiast mocowanie isofix i wlasne 5punktowe pasy bezpieczenstwa.
@borjaki: Kto powiedział, że tekst jest o tanim foteliku? Stary samochód to fakt, wątpię żeby saxo miało mocowanie isofixa. Ale jabyś się wczytał to byś wiedział, że nikomu innemu nic się nie stało.
@pogop na zdjęciu nie widzę bazy, jeżeli jej nie masz to znaczy że fotel bez Isofix. I montuj fotelik zgodnie z obrazkami na nim albo popatrz na YouTube jak to robić. Jeżeli nie masz Jeszce wózka to do tego fotelika pasuje graco Evo lub Evo xt tylko musi mieć odpowiedni adapter żeby go zamontować.
@borjaki: moje dziecko ma 2 lata, jest duży jak na swój wiek, jeździ tyłem i innego kierunku nie zna. Bezpieczenstwo jest najważniejsze. Mały lubi swój fotelik, chętnie w nim siedzi i ma mnóstwo miejsca na nogi.
Gratuluję, więcej ludzi powinno adoptować. Mało ludzi wie jak ciężko jest dzieciom z domów dziecka. Skok od rodziców, którzy biją do wychowawców którzy okradają. Niestety biologicznie jesteśmy dość egoistyczni jeśli chodzi o zachowanie własnych genów. Paradoksalnie w praktyce ludzie obciążeni genetycznie takim dzieciom są potrzebni. Wiele osób, mogło by mieć też swoje i adopcyjne. Te dzieciaki z wyjątkiem paru beznadziejnych przypadków naprawdę potrzebują każdej miłości.


@Ptoing: Ja bym nie powiedziala ze
Jesteś już po kursie i czekasz na "ten" telefon? ile czasu? w lubelskim teraz to ok 3 lata. Gratuluje odwagi i życzę siły, będzie potrzebna:)


@z0mbie: ja już poznałem swoje dziecko, odwiedzam je w rodzinie zastępczej, a po decyzji sądu, trafi do nas.