Wpis z mikrobloga

@tractat: Są 3 największe AWS, GCP, Azure,
AWS jest większy niż każdy konkurent kilka razy (największych usług)
Azure jest ciut tańszy bo tym próbuje wygrać
GCP jest najprostszy dla developerów
  • Odpowiedz
Oktawave i alibaba cloud?


@tractat: Jeśli jesteś programistą spróbuj jeszcze Heroku. Mała, młoda ale zrobiona TYLKO dla deweloperów.

Oktawave - nie można tego nazwać chmurą po prostu VPS'iki inaczej rozliczane
Alibaba cloud - nie korzystałem kopia. Alibaba ogólnie próbuje iść w ślady Amazona więc też zrobili sobie mini kopię AWS'a.

Oba są małe młode i mogą sprawiać problemy (Oktawave kiedyś był bardzo narowisty) ale jest lepiej.

Jeśli szukasz VPS'ów na godziny
  • Odpowiedz
@tractat: Aha jeszcze jedno.

W 90% przypadkach AWS jest najlepszy. I tam najwięcej osób idzie. Jeśli wybierasz chmurę do uczenia się aby potem być programista15k czy #devops30k to AWS. Najwięcej firm poszukuje ludzi z tymi umiejętnościami i najwięcej płacą.
  • Odpowiedz
w.


@PiratRarog: Akurat jako jedyni z rodzimych firm spełniamy wymogi NIST odnośnie do tego, czy coś jest chmurą obliczeniową czy nie ;). Kryterium wielkości firmy jako kryterium wyboru uznajemy za "umiarkowanie trafne", to tak jakby polecać Windows jako system operacyjny, albo Skodę jako samochód.

A w temacie, @tractat, przy tak zdefiniowanych warunkach najlepszy będzie GCP, ale zawsze możesz sprawdzić, jak to będzie działało u nas, tym bardziej, że mamy program
  • Odpowiedz
wymogi NIST


@Oktawave: Nie wiedziałem - gratuluje!

Na prawdę e24cloud nie spełnia tych wymogów... dziwne. Gdzie się wykładają?

Akurat Was chwaliłem. Bo się przez parę lat poprawiliście. Niestety W mojej ocenie macie zbyt mało usług chmurowych które można łatwo zaimplementować:
CF, RDS, DynamoDB, ElaasticCache, SES, SNS itd.. (kolejne dziesiątki).

A u Was jest co? Serwery, Storage obiektowy, DB, i VPC i koniec :-(
  • Odpowiedz