Wpis z mikrobloga

"Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany."

abp Wojciech Polak

Wielki Polak i patriota.

#neuropa #katoneuropa #bekaznacjololo
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówiłem o prawicowcach.


@wolodia: Mówiłeś o "własnym obozie" - jaki jest zatem ten mój obóz skoro nie jestem katolikiem?

Nie, po prostu nie rozumiem dlaczego Ci przeszkadza to, że chociaż w jednej rzeczy nawet lewica docenia głos Kościoła? Mnie to cieszy, że Kościół ma autorytet w sprawach
  • Odpowiedz
Mówiłeś o "własnym obozie" - jaki jest zatem ten mój obóz skoro nie jestem katolikiem?


@ediz4: Przecież Ci właśnie napisałem - obozie prawicy.

W jakich sprawach? - To jest jedyna rzecz którą lewica cytuje z ust hierarchów kościelnych - cała reszta to zabobon, zaścianek i gusła. Polecam tag #bekazkatoli


@ediz4: Choćby zakaz handlu w niedzielę, popierany przez i hierarchów Kościoła i np. partię Razem.
  • Odpowiedz
@wolodia: Czyli jestem z obozu prawicy będąc niewierzącym tak?

Choćby zakaz handlu w niedzielę, popierany przez i hierarchów Kościoła i np. partię Razem...


Neuropa popiera zakaz handlu w niedziele - ilu? - jeden. To żeś teraz dowalił.
  • Odpowiedz
@vlodar: > Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 2A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: "Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha". Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: "Odpraw ją, bo krzyczy za nami!" Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły
  • Odpowiedz
@Herubin: Pomógł dopiero jak wyznała wiarę w jego nauki, wcześniej kategorycznie odmówił i nazwał ją psem. Nie wiem czego bardziej wrogiego się spodziewałeś.
  • Odpowiedz
@vlodar: I oczywiście bez kontekstu historycznego i tego, że w tamtych czasach takie podejście Żyda było herezją i rewolucją obyczajową. Do tego bardzo dobrze koresponduje to z przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie o kobiecie która chciała zaczerpnąć wodę ze studni, czy z wybraniem świętego Pawła jako apostoła dobrej nowiny.
  • Odpowiedz
@vlodar: Przytoczyłem Ci 2 inne historię gdzie mowa była o niewiernych i gdzie nie ma mowy o ich nawróceniu. Może jeszcze Jezus był za dyskryminacją kobiet, bo w Nowym Testamencie mają niższą pozycję od mężczyzn? Bo czemu mamy spoglądać na kontekst historyczny oraz ich gigantyczny awans w teologii chrześcijańskiej w porównaniu do judaistycznej? Liczy się tylko spojrzenie z obecnej perspektywy...
  • Odpowiedz
@Kamill i prawidlowo! Osobiscie jestem za restrykcyjnym przyjmowaniem uchodzcow lub wcale. Tutaj koles dobrze zarzadzil, albo postawa godna Katolika, albo w---------j. Nie cierpie hipokryzji.
  • Odpowiedz