Wpis z mikrobloga

@demagog: I (ze wskazaniem na PO) do dziś walczą o tracony folwark niczym dawne pokolenia o niepodległość. Używając górnolotnych haseł, "obrony demokracji" i bezwstydnego szczucia na Polskę na arenie międzynarodowej.

I nie, nie zostały rozliczone. Nawet Gronkowiec siedzi na stolcu stołecznym zamiast we Wronkach.
@Hadzi: Wszystkie działania są zgodne z Konstytucją, opierają się na werdykcie wyborczym - a więc mają charakter demokratyczny. Nikt nie próbuje robić niczego, co uniemożliwiałoby obalenie władzy PiS w drodze wyborów parlamentarnych. Tak więc Twoje uroszczenia są bezpodstawne ergo odlatujesz.
Wszystkie działania są zgodne z Konstytucją


@krzychol66: Zdaniem polityków PiS i twoim. To bardzo odosobnione opinie.

opierają się na werdykcie wyborczym


Który nie dał PiS legitymacji do zmiany ustroju.

Nikt nie próbuje robić niczego, co uniemożliwiałoby obalenie władzy PiS w drodze wyborów parlamentarnych.


A, a przejęcie Sądu Najwyższego czemu ma służyć? A podporządkowanie sobie sądów powszechnych? A zapowiadane zmiany w ordynacj wyborczej?
@krzychol66: Jakie ty masz kwalifikacje aby tak twierdzić?, co ty wiesz o prawie? Nie wiem ile poświęciłeś godzin na naukę prawa, ale tak się składa, że coś o tym wiem i to co robi PiS to jest plucie, gwałt na sucho, nie mogę opisać tego w inny sposób. Każdy autorytet prawa konstytucyjnego powtarza to samo a ty jesteś typowym partyjnym betonem zaślepionym na fakty.
@Hadzi: PiS nawet się nie zbliżył do tego, co z Konstytucją robił śp. Lech Falandysz. A nikt temu panu nie zarzucił skutecznie łamania Konstytucji.

Ja rozumiem, że zdaniem wielu prawników PiS robi gwałt na Konstytucji, ale wynika to tylko i wyłącznie z tego, że ci prawnicy wyobrażali sobie że stoją ponad Konstytucją, ponad prawem i ponad demokracją. Pokazano im należne miejsce i stąd skowyt.
Faktem zaś niepodważalnym jest to, że zapisy
@krzychol66: naprawdę powtarzasz takie partyjne bzdury, że nie chce nawet się odnosić do wszystkiego z osobna, wykładnia prawa ma swoje zasady, PiS nawet nie dostał mandatu do zmiany konstytucji, obchodzi ją w inny sposób a to nie jest poczucie bycia "najlepsza kastą" a zwykle łamanie prawa, do ciebie i tak nie dotrze.
@Hadzi: Ale PiS nie zmienia Konstytucji.
Ona wciąż zostaje taka, jaka była. A jeżeli uważasz, że PiS ją łamie, to pokaż konkretne paragrafy które zostały złamane i konkretne czynności, które to złamanie stanowiły.
Nie znajdziesz.