Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało 5 grantów po milion złotych każdy na badania "pomników polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej", dlatego w październiku 2016 roku zwróciliśmy się do MNiSW o informację publiczną w zakresie wykazu wniosków konkursowych, informacji o ocenach recenzentów, listy recenzentów zewnętrznych, skanu listy ratingowej. Odmówiono nam, więc skierowaliśmy sprawę do sądu. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (Sygnatura II SA/Wa 457/17) nakazał ponownie rozpatrzeć nasz wniosek.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #polityka
  • 72
  • Odpowiedz
eee przecież pisali ze koles dziala od 13 lat, az tak dlugo PiS nie rzadzi


@Qentin: Działają od 13 lat, ale dopiero gdy zaczął rządzić PiS się o nich słyszy, dziwne nie? A te przykłady z 2011 r. to choćby czepianie się powiatu kłodzkiego, w którym w tamtych latach rządził PiS u nich :D :D :D.

BTW, ja jestem za Korwinem i Braunem, a nie za PiSem, choć PiS to
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Cieszymy się, że udało się nam do twojej bańki medialnej w końcu przebić, bo stale staramy się poprawiać naszą komunikacje.

Szkoda, że nie czytałeś jak np. walczyliśmy o ekspertyzy w sprawie OFE, faktury partii politycznych (PSL i SLD na przykład), albo w 2013 roku z Prezesem TK projekt ustawy o TK (tej pisanej przez Trybunał dla Trybunału, która potem została wykorzystany do wywołania kryzysu konstytucyjnego).

Działamy
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Ooo, edytowałeś posta. Pisałeś, że "dopiero teraz o nich usłyszałeś" i dodałeś klasyczny dopisek "nie jestem za PiS" xD. Pff. Może dlatego słyszysz o nich dopiero teraz bo mają konto na wykopie od 7 miesięcy. A poza ale masz głupi tok rozumowania, "nie słyszałem o nich wcześniej więc są lewakami atakującymi tylko i wyłącznie mój kochany PiS". Żałosne. Rozumiem, że mają w ogóle się nie zajmować działaniami obecnego rządu,
  • Odpowiedz
@mkarweta: Wytyczne co do dalszego sposobu załatwiania sprawy są dla urzędu wiążące. Będą musieli pogłówkować, a jak coś wymyślą to znów wybijemy im to z głowy w sądzie. Czasem to syzyfowa praca, ale w wielu sprawach widzimy efekty i napieramy.
  • Odpowiedz
Przypominam wszystkim, że watchdog polska to organizacja pana Sorosa. Tego samego, który szczuje na Polskę gdzie się da i stoi za zalewem muzułmanów na Europę.

To tak dla przypomnienia - to również współwłaściciel uwaga uwaga taaadammm AGORY.
  • Odpowiedz
Działamy konsekwentnie od lat. Informujemy stale o swojej działalności. Nie rozumiem do nas zarzutu, że się teraz o nas dowiedziałeś.


@adam-dobrawy:

Ja mocno into tematy nie jestem, ale obiektywnie też zauważam, że wcześniej tak się nie promowaliście, jak
  • Odpowiedz
...bo stale staramy się poprawiać naszą komunikacje


@adam-dobrawy: Trudno się z tym nie zgodzić. W ostatnich 1-2 latach udaje się wam to bardzo dobrze. Szkoda, że ta komunikacja była mało efektywna w poprzednich latach.

Sorry, ale trzeba być skończonym idiotą, żeby nie zauważyć waszej zwiększonej aktywności w socialmediach w ostatnich 2 latach
  • Odpowiedz
@Polinik: Mi jako członkowi stowarzyszenia, który działa od 5 lat, a ostatnio się wygasza miło słyszeć, że jesteśmy coraz skuteczniejsi. Pewnie wiele rzeczy na to się składa np. nasza nauka, albo jakieś medialne sprawy, które przyciągają nam zwolenników, co pozwala nam skuteczniej docierać do kolejnych miejsc, albo odejście od grantów i projektów na rzecz finansowania od ludzi i działalności gospodarczej. Dobieramy narzędzia i metody do naszych możliwości i rzeczywistości. O
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy daj spokój, takich jak on żadne krzyki nie przekonają że czarne jest czarne, a białe jest białe. Parę dni temu @Watchdog_Polska wrzucili notkę o tym że wygrali w sądzie z jakimś samorządowcem z PO, to tego nie zauważył, bo mu nie pasuje do tezy. Ze strony też wybiera to, co mu pasuje.
  • Odpowiedz
@Ptrg: skoro źródłem finansowania są organizacje sorosa, to być może założycielem też jest ktoś od niego a być może nie, nie istotne.
Sorry nie byłem wtedy w starbaksie gdzie omawiano powstanie tego raka i raczej poza wąskim gronem założycieli nikt tego nie wie, więc pytanie z czapy.
  • Odpowiedz
@Theczarek: Piszesz o "organizacji Sorosa" tak jakbyś miał dowody, że ma wpływ na kierunek działań tej organizacji, sam fakt wspierania nie oznacza nagle, że to jego organizacja. Inna sprawa, co to zmienia ? Czy ich działania są przez to gorsze/lepsze ?
  • Odpowiedz
@Ptrg: Świat jest tak zb udowany, że jeśli ktoś coś opłaca, to nadaje ton. jeśli mimo finansowania nie nadaje bezpośrednio, to znaczy, że ton jest w pełni współgrający z tonem finansującego.

Dla mnie powiązanie z tym człowiekiem dyskwalifikuje tą organizację w 100%.
  • Odpowiedz
@mrbarry: Około 3 lata temu dołączył do zespołu Borys Bura. Zintensyfikował naszą komunikacje w social-media, bo nie każdy potrafi w FB, Instangram, Tinder, Badoo, Snapchat itp. tak jak on. Jest naprawdę ekspertem w tym temacie. Współpracował z nami przez dwa lata. Dużo się od niego nauczyliśmy. Ja wcześniej pisałem bardzo chłodne, encyklopedyczne teksty wiejące nudą. Teraz trochę mi się poprawiło, też przez jego uwagi. Teraz inne osoby zajmują się komunikacją.
  • Odpowiedz
@Theczarek: Od 4-5 lat działam z stowarzyszeniem. Zawsze jak potrzebowałem wsparcia to go otrzymałem. Nawet jak do każdego ministra w liceum (czasy PO) napisałem o rejestr wszystkich umów ministerstwa. Gdy połowa się wypięła i musiałem iść do sądu to zarząd nie odmówił mi wsparcia. Gdy teraz potrzebowałem wsparcia w skardze na instytucje z grupy Ministerstwa Cyfryzacji - również ją otrzymałem, bo napisałem na poradnie.

O kierunkach działaniach Stowarzyszenia decyduje Walne
  • Odpowiedz