Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało 5 grantów po milion złotych każdy na badania "pomników polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej", dlatego w październiku 2016 roku zwróciliśmy się do MNiSW o informację publiczną w zakresie wykazu wniosków konkursowych, informacji o ocenach recenzentów, listy recenzentów zewnętrznych, skanu listy ratingowej. Odmówiono nam, więc skierowaliśmy sprawę do sądu. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (Sygnatura II SA/Wa 457/17) nakazał ponownie rozpatrzeć nasz wniosek.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #polityka
  • 72
  • Odpowiedz
@Lipathor: Możemy, jak każdy, Ty również. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko możliwe, że odpowiedź będzie podobna do tej z artykułu:

Nadkomisarz Elwira Kozłowska, rzecznik prasowy, wyjaśnia, że policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa V „patrolują rejon dzielnic w zależności od analizy stanu zagrożenia i potrzeby”. A decyzja, gdzie dany patrol ma pełnić służbę, podejmowana jest podczas codziennych odpraw. „Dzielnicowi w ramach codziennych obowiązków mają za zadanie dbać
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: no przecież na marsze KODu nie chodzą sami UBecy tylko rzesza zwykłych ludzi, bo to właśnie rzeszą zaangazowanych szaraków żywią się wszystkie tego typu ruchy.
Soros sam nie wyjdzie na ulice, nie znajdzie też tysięcy aktywistów świadomych każdej strony jego działań, bo oni się nie nadają - zadają pytania. Polega na dobrych ludziach tak samo, jak wszyscy inni u władzy chcący wprowadzić coś po swojemu, choćby brzydki przykład Hitlera.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: @bryli @Marcinnx Nie jesteśmy w stanie pytać o każdy grant. Często nawet nie posiadamy o nich wiedzy. Jesteśmy stosunkowo małą organizacją. Sami nie ogarniemy wszystkiego, a z prawa do informacji może korzystać każdy. Staramy się tego uczyć i promować to, że wszyscy mamy takiego prawo. Na stronie www.informacjapubliczna.org możecie znaleźć poradnik krok po kroku jak uzyskać informację, gotowy wzór wniosku, wystarczy wysłać mailem, można zachować anonimowość,
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: Przejrzałem sobie wybiórczo (więc z marginesem błędu) Wasze aktualności na stronie. co się rzuca w oczy - i to ostro: za czasów PO zajmowaliście się apolitycznymi (w PL) pierdołami, za czasów PIS - co drugi news jest antyrządowy :)
brawo, apolityczna, oddolna organizacja społeczna ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) angażująca naiwne
  • Odpowiedz
@Theczarek: Pytanie o to, co dzieje się z naszymi podatkami nazywasz ,,akcjami przeciw władzy"?
Przywołujesz Hitlera i ubeków?( _)
Mamy prawo pytać, tak samo jak Ty, to wynika z konstytucji, nie jest żadnym łamaniem prawa.
@adam-dobrawy już odpowiedział na Twoje pytanie o przykładny naszych działań w poprzednich latach w tym komentarzu.
Możesz prześledzić też nasze strony siecobywatelska.pl i informacjapubliczna.org tam znajdziesz jeszcze więcej przykładów.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: porównałem mechanizm wykorzystywania zwykłych ludzi przez ludzi chcących kreować rzeczywistość, jak ciemnotę wciska się szarakom, żeby w imię wzniosłych idei działali w imieniu najróżniejszych celów, od dobrych po skrajnie złe, bez różnicy.
Z resztą zaznaczyłem, że mój przykład z hitlerem jest brzydki. ale co tam, okazja jest, więc próbujecie punktować.

i tak, działacie antyrządowo - można to zaobserwować właśnie w dłuższej perspektywie na podstawie zestawienia waszego działania w trakcie rządów PO z czasami obecnymi.

Pytanie czemu tego typu spraw nie wyciągaliście za poprzedniej władzy pozostawiam otwartym, he he he. No, ale wiadomo - nie ważne, kto finansuje, ważne, że chcemy dobrze! Stek bzdur dla naiwnych w stylu pieniądz nie ma narodowości, magiczna reka wolnego rynku itp. prostackie hasełka dla ciemnoty, nic
  • Odpowiedz
...a nigdy Soros mi nie dyktował co mam robić.


@adam-dobrawy: Skoro zostałem przywołany, to... nie chodzi o to, że Soros musi komuś coś nakazać. Wystarczy skupić odpowiednich ludzi i wytworzyć u nich potrzebę zorganizowania się pod odpowiednim sztandarem, gdzie on sypnie złotem, za odpowiedni kierunek. Jest to coś na zasadzie doboru naturalnego, gdzie "dobra" inicjatywa jest obsypana groszem i przeżywa, a ta niewłaściwa ma kurek zakręcony i wysycha.
Jestem realistą
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: Być może w jakimś niewielkim stopniu taki dobór się zdarzał, bo ciężko realizować coś bez finansowania, a finansowanie jest na szerokie spektrum działań, ale niekoniecznie na zupełnie każde. Dlatego Watchdog chce mieć pełną swobodę co do kierunków swoich działań i stara się pozyskać środki od ludzi. Coraz większą część budżetu Watchdog to darowizny i środki z 1%. Tam nie ma miejsca na takie zjawiska zupełnie. Dlatego ważne jest wsparcie
  • Odpowiedz