Wpis z mikrobloga

Obalam twierdzenia narodowych polskich idiotów które można zobaczyć na grafice którą wstawiłem. To jest dramat jak te jełopki mają nasrane w swoich głowach. Polecam najpierw zapoznać się ze zdjęciem które wstawiłem a potem przeczytać to co napisałem.

Koszt studiów med. w PL to: 0zł (stacjonarne, bo niestacjonarne to np. w Łodzi od 38tys. do 24 tys - w zależności od kierunku).
Koszt studiów med w UK to: 214 tysięcy zł (nie 900 tys jak głosi elita narodu. czesne roczne to: ok 9500 tys. funtów, przeliczam po kursie 4.5zł) Dodatkowo na studia dostaje się kredyt (bez sprawdzania zdolności kredytowej) który spłaca się po studiach - o ile zarabia się więcej niż 1750 funtów miesięcznie. Z tej nadwyżki powyżej 1750 funtów spłacamy zaledwie 10% czyli jeżeli zarabiamy 3000 funtów (13500zł) to odprowadzamy ratę w wysokości: 125 funtów - to raczej nie jest dużo jak za perspektywe zarobków na poziomie 5-6 tysiecy funtów.

Pensja rezydenta w PL: nie wiem skąd jest kwota 3200zł i czy to brutto czy netto jednak prawda jest taka że to: 2600zł netto i 3600zł brutto.
Pensja rezydenta w UK: nie wiem skąd pensja rezydenta w wysokości 12 tysięcy zł bo w UK nie ma lekarzy rezydentów :D Są stażyści ale oni nie leczą a potem są lekarze pierwszego stopnia specjalizacji i ich zarobki to: ok. 37 tysięcy zł miesięcznie - ustawa reguluje, że to minimum 90 tysięcy funtów rocznie.

Kredyt za studia w PL: 0zł - zgoda
Kredyt za studia w UK: 7500zł miesięcznie? nie bo to 10% od kwoty nadwyżki jaką się zarabia po przekroczeniu 1750 funtów miesięcznie netto - więc jak ktoś zarabia 1750 funtów to też płaci 0zł

Rzeczywista pensja w PL: Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 500 PLN brutto. Co drugi lekarz otrzymuje pensję od 2 824 PLN do 4 290 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych lekarzy zarabia poniżej 2 824 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 290 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych lekarzy .

Rzeczywista pensja w UK: lekarze pierwszego kontaktu (czyli jeden z najniższych stopni lekarskich w UK) jak mówi ustawa zarabiają minimum 200 tysięcy funtów rocznie co daje: 74 tysiące złotych miesięcznie - a nie 4500zł :D

#narodowipolscyidioci #bekazpisu #medycyna #lekarz #rezydent #manipulacja
Sloneczko - Obalam twierdzenia narodowych polskich idiotów które można zobaczyć na gr...

źródło: comment_VUzkXAE04G5CwbD4LaBw8GE2aKr5Di0P.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach