Wpis z mikrobloga

Obalam twierdzenia narodowych polskich idiotów które można zobaczyć na grafice którą wstawiłem. To jest dramat jak te jełopki mają nasrane w swoich głowach. Polecam najpierw zapoznać się ze zdjęciem które wstawiłem a potem przeczytać to co napisałem.

Koszt studiów med. w PL to: 0zł (stacjonarne, bo niestacjonarne to np. w Łodzi od 38tys. do 24 tys - w zależności od kierunku).
Koszt studiów med w UK to: 214 tysięcy zł (nie 900 tys jak głosi elita narodu. czesne roczne to: ok 9500 tys. funtów, przeliczam po kursie 4.5zł) Dodatkowo na studia dostaje się kredyt (bez sprawdzania zdolności kredytowej) który spłaca się po studiach - o ile zarabia się więcej niż 1750 funtów miesięcznie. Z tej nadwyżki powyżej 1750 funtów spłacamy zaledwie 10% czyli jeżeli zarabiamy 3000 funtów (13500zł) to odprowadzamy ratę w wysokości: 125 funtów - to raczej nie jest dużo jak za perspektywe zarobków na poziomie 5-6 tysiecy funtów.

Pensja rezydenta w PL: nie wiem skąd jest kwota 3200zł i czy to brutto czy netto jednak prawda jest taka że to: 2600zł netto i 3600zł brutto.
Pensja rezydenta w UK: nie wiem skąd pensja rezydenta w wysokości 12 tysięcy zł bo w UK nie ma lekarzy rezydentów :D Są stażyści ale oni nie leczą a potem są lekarze pierwszego stopnia specjalizacji i ich zarobki to: ok. 37 tysięcy zł miesięcznie - ustawa reguluje, że to minimum 90 tysięcy funtów rocznie.

Kredyt za studia w PL: 0zł - zgoda
Kredyt za studia w UK: 7500zł miesięcznie? nie bo to 10% od kwoty nadwyżki jaką się zarabia po przekroczeniu 1750 funtów miesięcznie netto - więc jak ktoś zarabia 1750 funtów to też płaci 0zł

Rzeczywista pensja w PL: Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 500 PLN brutto. Co drugi lekarz otrzymuje pensję od 2 824 PLN do 4 290 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych lekarzy zarabia poniżej 2 824 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 290 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych lekarzy .

Rzeczywista pensja w UK: lekarze pierwszego kontaktu (czyli jeden z najniższych stopni lekarskich w UK) jak mówi ustawa zarabiają minimum 200 tysięcy funtów rocznie co daje: 74 tysiące złotych miesięcznie - a nie 4500zł :D

#narodowipolscyidioci #bekazpisu #medycyna #lekarz #rezydent #manipulacja
Sloneczko - Obalam twierdzenia narodowych polskich idiotów które można zobaczyć na gr...

źródło: comment_VUzkXAE04G5CwbD4LaBw8GE2aKr5Di0P.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a4z4a4: dokładnie, Wy chcecie, żeby ktoś inny udowodnił swoje racje a chcecie tylko patrzeć na to z zaciekawieniem :D daj sobie spokój kolego i jak sie nie znasz, nie potrafisz szukać i liczyć to się nie kompromituj.
  • Odpowiedz
@Sloneczko ogólnie żyjemy w kraju idiotów, każdy jęczy że mało zarabia ale jak jakaś "grupa" wyskoczyć z podwyżkami to te sprytne głowy z wiejskiej robią tak, że zaraz wszyscy jak stado baranów zaczynają na siebie naskakiwać. Co do rezydentów "strajk głodowy" jeszcze do tego na zmiany, no szanujmy się to są zagrywki dla górników czy rolników. Jeszcze kurna dopuścili do siebie te dziennikarskie mendy które wycinaniają z kontekstu każde ich postulaty.
  • Odpowiedz
@a4z4a4: brawo odksyłeś sedno Waszegot oku rozumowania, pieprzycie głupoty i czekacie jak ktoś to obali, jak już ktoś to zrobi to potem chcecie żeby pokazał twarde dowody i ustawy :D Szkoda na Was czasu bo nie przetłumaczy się Wam nic.
  • Odpowiedz
Rzeczywista pensja w UK: lekarze pierwszego kontaktu (czyli jeden z najniższych stopni lekarskich w UK) jak mówi ustawa zarabiają minimum 200 tysięcy funtów rocznie co daje: 74 tysiące złotych miesięcznie - a nie 4500zł :D


@Sloneczko: Tutaj mirku pomyliles chyba lekarza w trakcie, z tym po specjalizacji.

Zreszta sama kwota jest jakas oderwana od rzeczywistoscie. Z tego samego linka co poprzednio - NHS.
Na umowie
  • Odpowiedz
@Sloneczko: Nope, mowimy o rezydencie. Sprawdzilem wlasnie ogloszenia z mojego miasta - GP w okolicach 90-120k funtow, przy czym aby zostac GP zostajesz najwcześniej 5 lat PO skończeniu medycyny, także nie wiem skad wziales ,,najnizszy stopien lekarski" i 200k funtow :D
  • Odpowiedz