Wpis z mikrobloga

w sumie ciekawi mnie jak można "lepiej leczyć".


@Naxster:
Ostatnim razem jak poszedłem do lekarza, mówię mu, iż od rana mam lekko zdrętwiałe, piekące i swędzące dłonie. Wymieniłem wszystkie czynności: wstałem rano, ogoliłem się nakładając piankę, rozsmarowałem na rękach glicerynę, odgarnąłem liście z samochodu, pojechałem w punkt A, umyłem samochód po burzy, po czym zaczęło niesamowicie piec. "Jakieś środki do mycia auta to chyba nie... Uczulenie to też nie jest. Pewnie
@Naxster: nie bez powodu do jednych lekarzy są kolejki a innych unika się jak tylko można. Nie zawsze przekłada się to oczywiście na jakość leczenia, bo sam znam przypadki rodzinnych, którzy przepisują właściwie na wszystko silne (albo bardzo silne) leki przeciwbólowe i są chwaleni przez emerytów 'bo jak wezmę proszki od X to od razu działa a Y to każe mi jeździć gdzieś tam', ale mit jednakowego poziomu lekarzy to tylko
przecież ty sam nad tym myślałeś godzinami


@baran_ofiarny: bo byłem głupi

zmiany na łapach miałeś zapewne ultraniespecyficzne


@baran_ofiarny: nie wiedziałem, że "złe spanie" wywołuje ultraniespecyficzne zmiany

Zresztą nic by to nie zmieniało w postępowaniu w postaci dania emolientu i czekania na to co dalej


@baran_ofiarny: no to po co leczyć ludzi, skoro w połowie przypadków nic to nie zmieni?

Lekarz to nie jest dr house, dajcie spokój.


@baran_ofiarny:
@Zatwardzenie: masz proste rozwiązania trudnych problemów. Lekarz skuteczny, a lekarz dobry w rozumieniu i pojęciu pacjentów to niestety dwie różne rzeczy, ale nie chce mi się nawet tego rozwijać, bo temat za długi i poważny na wykop. Do tego żeby go podjąć trzeba znać zasady finansowania ochrony zdrowia.
Żeby nie było, z mojego egoistycznego interesu prywatyzacja ochrony zdrowia jak najbardziej tak, tyle tylko że to nie będzie dobry system dla pacjentów.
@stfushadow: aha, czyli lepiej nic na początku nie zarabiać (bo przecież na początku nie potrafi się wyleczyć kataru, na wszystko trzeba czasu i praktyki) niż zarabiać nawet te 2k? I liczyć na to że wolny rynek zweryfikuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak można "lepiej leczyć" od innego lekarza?


@Naxster: a no naprzyklad w taki sposob ze 3x wypadla mi plomba z jedngo zeba w przeciagu 6 miesiecy, zmienilem stomatologa i mam jedna i ta sama plombe od blisko 3 lat.

Na prawde jestes tak glupi ze myslisz ze wszyscy lekarze lecza tak samo?