Wpis z mikrobloga

"Bavaria Wit"

Wygląd: Mętny, słabo wyglądający kożuch piany, który znika po 10 sekundach, piana wyglądało bardzo słabo, nie zostawia żadnych śladów na szkle.

Aromat: Banany, goździki, leciutka pszenica, aromat piwa wydaje mi się lekko sztuczny.

Smak: Banan, goździki, wodnistość, minimalna kwaskowatość, lekko sztuczny smak, charakterystyczny smak piw bezalkoholowych, następnie dominuje guma balonowa.

Podsumowanie: Porówując to piwo z normalnym Witbierem, to wypada ono słabo, jednakże warto pamiętać, iż jest to piwo bezalkoholowe, ogólnie określiłbym to piwo, jako namiastkę Witbiera, ale w kategorii piw bezalkoholowych piwo smakuje dobrze. Ciekawi mnie troszkę w składzie tego piwa, ekstrakt z akacji i brak skórki pomarańczy/kolendry w składzie. Piwo kosztuje 2.80zł za 0.33L i zostało zakupione w sklepie "Auchan". Jak na piwo bezalkoholowe to nie jest źle, w kategorii piw bezalkoholowym śmiało polecam to piwo, jako Witbier odradzam.

Browar: Bavaria Brouwerij
Styl: Witbier
Alkohol: 0%

Zapraszam do obserwacji tagu #piwnydonislaw (będę pod nim umieszczał recenzję różnych piw i takie tam).

#craftbeer #piwo #recenzja #alkohol
Pobierz
źródło: comment_2bNJin4nkgA4J7ZHgqJbS0NzmBSQcjNV.jpg
  • 9
@damek:
Witam Pana, "Witbier" to styl piwa, szczerze to większość piw o niskiej zawartości alkoholu, bezalkoholowych to szczochy, od Siebie mogę polecić:

Bavaria WIT (0%) - 2.80-3zł za 0.33L, piwo dostępne w Auchan, czasami w Lidlu (ale rzadko), w sklepie Piotr i Paweł, ale za 3.50zł. Namiastka Witbiera, ale jak na 0% to nawet jest jakiś smak.

Kormoran 1 na 100 (1%) - 4zł w InterMarche, bardzo dobre piwo, to piwo
Podpiwki lubię i polecam :) Dzięki za info, spróbuję Kormorana. Życzę miłego dnia Panu

No i takie dyskusje to ja lubię! :D
@damek:
Ja to staram się ograniczać cukier (nie piję słodkich napojów już od wielu lat, nie słodzę herbat), staram się też unikać cukrów, ale ciężko tak ograniczyć do kompletnego 0, jeśli zaś chodzi o węglowodany, to nie stanowią one energii organizmu (nie da się ich spożywać kompletnie 0)? Nie znam się zbytnio na tym, ale staram się dbać o zdrowie.

Jeśli zaś chodzi o poziom dyskusji, to wiele osób ma mnie
@DonislawDev: najwidoczniej nie ten poziom rozmowy, który by im odpowiadał ;)

Ciężko w ogóle wykluczyć cukry i węglowodany bo są w każdym spożywanym artykule, ale w miarę możliwości próbuję je ograniczać.

A węglowodany to jest przyczyna tycia w powiązaniu z białkiem i tłuszczem. Ja na tej diecie nie czuję się gorzej i nikogo nie chce namawiać ale dla mnie jest to pomysł na dobre samopoczucie i energię.

A cukier wykluczyłem na