Wpis z mikrobloga

#hoozukinoreitetsu - no i powraca jedna z moich ulubionych serii komediowych. Pierwszy sezon był naprawdę przyjemny i o ile nie byłem w stanie wszystkich dowcipów wyłapać poprzez brak znajomości jakichś bardziej "pozdro dla kumatych" żartów z japońskiej telewizji i programów rozrywkowych, to same postacie dawały sporo frajdy z seansu. Po nowym sezonie mam nadzieję, że poziom zostanie utrzymany. Raczej też nie będę tutaj robił, jak to mam w zwyczaju, ekstensywnych opisów odcinków, bo przy takiej serii opartej na gagach mija to się z celem. Tak więc dzisiaj tylko krótkie wrażenia z pierwszego odcinka i opinie o tym jak wygląda od strony technicznej, a później pewnie już tylko recenzja na zakończenie.

No i już jestem po odcinku i muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się - ogólnie bardzo przyjemnie się to oglądało, żarty oraz gagi wizualne są na naprawdę dobrym poziomie. Powracające postacie znów są w punkt, tak samo ja VA. Do tego cały styl graficzny jest ponownie fantastyczny. Bardzo przypadł mi do gustu soundtrack... ale tutaj mam jedno zastrzeżenie - jest zbyt głośny w stosunku do dialogów miejscami. Kilka rozmów było prawie tak zagłuszonych jak w polskich serialach. Muszę też trochę ponarzekać na czołówkę, która jest bardzo nierówna - są w niej absolutnie świetne sceny, jak i totalnie wzięte chyba tam losowo, bo kompletnie rozstraja się animacja miejscami z muzyką co jest nieco rozpraszające. A od strony muzycznej, jest on świetny.

Ogólnie jeżeli ktoś lubi serie w folklorowym sosie to polecam.

#anime #jaqqubizarrecontent
jaqqu7 - #hoozukinoreitetsu - no i powraca jedna z moich ulubionych serii komediowych...
  • 2
  • Odpowiedz