Wpis z mikrobloga

#31horrorow31dni

10/31: Skanerzy (1981), reżyseria: David Cronenberg, scenariusz: David Cronenberg

★★★★★★

jest to film spoza mojej listy co prawda, ale skoro go już obejrzałam to opiszę. tym razem pokusiłam się na horror sci-fi o ludziach, którzy potrafią czytać w myślach, co jest dla nich prawdziwym koszmarem i wyklucza ich ze społeczeństwa, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. główny bohater - posiadacz tych wyjątkowych zdolności zostanie wyznaczony przez tajną organizację i wyszkolony do walki z przywódcą podziemia "skanerów".

szczerze mówiąc chyba nie do końca przekonał mnie ten film, mimo że nawet mi się podobał, gdyż wszystko tutaj jest poprawne - aktorstwo, muzyka (skomponowana przez Howarda Shore'a!), scenariusz i zdjęcia. fabularnie pomysł też jest świetny, jedna scena przypomniała mi o sposobie w jaki pokonano Wielkiego Starucha w Manitou Grahama Mastertona, który mnie bardzo bawił. w sumie nie wiem na czym polega problem, chyba po prostu nie zżyłam ani nie związałam się z bohaterami w żaden sposób, bo byli nieciekawi, wręcz papierowi i uniemożliwiło mi zaangażowanie się w akcję i ich poczynania.

lojalnie ostrzegam, że Skanerzy są kolejnym filmem, w którym mamy trochę scen gore - wybuchające mózgi i podobne smaczki (są też w trailerze, więc uwaga).

podsumowując - polecam, choć nie jakoś bardzo entuzjastycznie, bo trochę się zawiodłam mimo wszystko.

lista, 1/31, 2/31, 3/31, 4/31, 5/31, 6/31, 7/31, 8/31, 9/31

#horror #film #filmy #gore #ogladajzwykopem #filmnawieczor
kwasnydeszcz - #31horrorow31dni 

10/31: Skanerzy (1981), reżyseria: David Cronenbe...
  • 2