Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kupautozmikro #kupujzwykopem
Cześć Mirki!
Mam zamiar wyrzucić na auto ok. 30k PLN, chcę spełnić "mimi marzenie", czyli auto w miarę szybkie ale też można powiedzieć praktyczne. Podoba mi się Skoda Ocravia II FL RS, ale jedynie w kolorze race blue i wydaje mi się, źe ona wypada najlepiej w stosunku rocznik/cena, bo w tej cenie da radę wyrwać rocznik 09-10.
Kolejny typ to BMW E90, w tym wypadku 325d lub 330d, ale wtedy rocznik to 05-06, sedan lub coupe (raczej mało prawdopodobne).
Trzecia opcja - Alfa Romeo 159 - w tym wypadku chyba tylko 2.4 JTD i to sedan, najfajniej TI ;)
Przeszedł mi przez myśl też Focus MKII 2.5 Turbo, ale w tym przypadku boli mnie niby pierdoła, ale w wersji 5-drzwiowej z tyłu są korbki, wtf? na czym oni oszczędzają?
Czy macie jakieś inne propozycje, albo coś z konkretnego ogłoszenia? Chciałbym wydać max. 30k PLN i ewentualnie 5k na serwis "po zakupowy" czyli jakiś rozrząd i filtry.
Nawet śmignęło mi przez myśl S6 C5 4.2 340KM, bo w tej cenie da się kupić, ale wiadomo auto wtedy jest niemalże pełnoletnie... Ogólnie to chciałbym fajnie, może trochę rzucające się w oczy auto, który, mógłbym pojechać do pracy jak i za miasto na weekend w 4 osoby, raczej diesel, ale benzyna mi nie straszna, planuje robić nie więcej jak 7-8k. rocznie.
  • 8
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Hmm, 1.9 niby jest ok, ale jak na auto ważące 1600kg to trochę mały motor, nawet te 170 BHP, dlatego stawiałbym na 2.4 i przy ewentualnym zakupie od razu zrobienie czegoś z EGR, DPF i klapami wirowymi (bo pewnie takie posiada), ale o pękających głowicach nie słyszałem za bardzo.
  • Odpowiedz
  • 2
@Diumen w 159 każdy diesel będzie dobry, z benzyn tylko 1.75. 2.4 czy 1.75 będzie dość szybkie ale w sumie tylko na prostych, auto jest ciężkie i diesel w zakrętach daje o sobie znać. Praktyczności wielkiej w tym aucie nie ma. Za to dostaniesz auto, które wciąż wygląda świeżo, podoba się ludziom i jest czymś innym niż multum skodzianek jeżdżących po ulicach.
  • Odpowiedz
@Czipsu: diesle z zasady są ciężkie, ale w alfie masz amelinium ( ͡° ͜ʖ ͡°). W zakrętach jedzie jak #!$%@? bo ma zajebiste zawieszenie. @Diumen: kupujesz z 1.9 za ~24-26kzł, zmieniasz turbo, dokładasz FMIC, robisz mapę i masz 210 kucy. Ba, nawet bez zmiany turbo możesz z FMICiem tyle uzyskać a ryzyko (i spalanie) mniejsze
  • Odpowiedz
@Czipsu: No właśnie ale 1.75 w ogóle dostać jest ciężko, a w tych pieniądzach które ja mam dostępne to już w ogóle... nawet po naciągnięciu budżetu. Z 2.4 też jest ciekawa sytuacja bo od 20 do 30k rozrzut.
Co do Skody to racja dzisiaj jechałem autobusem i po prostu zdecydowałem się poparzeć przez okno na auta, bo może wypatrzę coś ciekawego to Octavi jest multum. Dlatego jedynie II FL race
  • Odpowiedz
@Diumen: Ocravie są bardzo spoko. Pamiętaj tylko o tym ze przy 180-200k km skrzynia DSG jest do pełnej regeneracji. Ale starcza na kolejne 200k wiec jest w miarę spoko.

Ja mam 1.4 TSI na obniżonym zawieszeniu i prowadzi się super, wiec RS na pewno nic nie da się zarzucić tym bardziej :)
  • Odpowiedz