Wpis z mikrobloga

Mirki, może coś wymyślicie. Mam router #linksys WRT120N i dziś zaczął mi szwankować. Zawiesza się co powoduje, że wszystkie urządzenia tracą nie tylko połączenie z internetem, ale również z lokalną siecią w domu (na router też nie można się zalogować). Jak się zawiesi kontrolka od Wi-Fi gaśnie, mruga kontrolka z numerem 1 oraz kontrolka od połączenia kablem. Kontrolka informująca o działaniu urządzenia świeci ciągłym światłem. Pomaga dopiero reset. Po resecie od razu wszystkie urządzenia łapią sygnał najpierw sieci domowej chwilę potem internet. Dzieje się tak co jakieś 30 minut. Po przywróceniu ustawień fabrycznych i skonfigurowaniu na nowo pomogło na jakieś 2 godziny.
Wołam #siecikomputerowe #sieci #router #routery
  • 12
@emitar: dzisiaj rano jeszcze raz podgrywałem mimo, że była aktualna
@nandrolone: mam jeszcze router od UPC ale wolałem wszystko na swoim z racji tego, że mam go z 6 lat i jak coś to zmieniałem tylko modemy bez żadnych zmian w zabezpieczeniach. Póki co przepiąłem się na niego i poustawiałem zabezpieczenia jak na linksysie. Czy ten router UPC (technicolor 7200) da radę na dłuższą metę czy jednak kupić nowy jak