Wpis z mikrobloga

@maxx92: no jeśli diluje, to warto sprawdzić, czy nie prowadzi czegoś legalnego pod przykrywką, jeśli tylko jest sposób to trzeba się z chamem nie cackać, to czego nie lubisz to gdy ktoś porządny się zajmuje innymi
@zolwixx: Zapytał czy może jakoś sprawdzić? Lepiej żeby od razu #!$%@?ł fałszywy donos? < to byłoby #!$%@? >
Co złego jest w chęci sprawdzenia legalności działania innych jeśli ma się podejrzenia że tak nie jest? Czego tu się bać?
@bykubyk:
O ja, jaki piękny dzień, aż trudno uwierzyć, że to 13 piątek i do tego "zimny" październik, pięknie słoneczko świeci, ludzie nawet jacyś weselsi, pójdę wyrzucić śmieci, w skrzynce tylko reklamy, szkoda, o, sąsiad wyjeżdża, pewnie do pracy, ciekawe czy jego biznes jest legalny, ej, mirko, jak sprawdzić czy mój sąsiad prowadzi jakąś legalną firmę w tej okolicy?

Ale ok, trochę Cię rozumiem. Nie mniej jednak nie róbmy państwa w
@zolwixx: A czemu by nie? Jeśli jest taka możliwość to niech sprawdza. Ba ja nawet chciałbym żeby była taka możliwość. Przecież to obywatel odwalałby robotę urzędów w wyłapywaniu przekrętów.
A jeśli wszystko jest legalne, to chyba jeszcze lepiej dla sąsiada.

A pewnie stawiasz zarzut że po co interesować się życiem innych?
Nie wiem, ale jeśli czyjeś zachowanie wskazuje na możliwość popełnienia przestępstwa to chyba warto się tym zainteresować i podjąć jakieś
@bykubyk: jako obywatele możemy odwalać robotę za urzędników, ale wtedy zostawiamy tylko tych, którzy są niezbędni, bo pieniądze podatnika przydało by się oszczędzać.

Pewnie, że lepiej dla mnie i dla sąsiada, jeśli prowadzi legalny biznes i odprowadza podatki na tych urzędników, którzy jeszcze zostali na stołkach po moich masowych zwolnieniach gdy obywatele przejęli ich rolę. Ale zamieszczony screen wyglądał tak, jakby gość chciał w danej chwili podejść do byle przechodnia i
@zolwixx: A nawet niech podchodzą do przechodniów i sprawdzają to co sprawdzić legalnie mogą.

Wiesz dla mnie marnotrawstwo czasu, a dla innych zabawa nad życie, takie sprawdzanie, a nuż coś znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaznaczam że tylko w sposób legalny, bo podchodzenie i obszukiwanie przechodniów będzie nielegalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla mnie to jest wciąż niezwykłe, że są ludzie, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko dociekać co tam w życiu innego człowieka XD Czytając wypowiedzi tych ludzi czuję się jak w programie Animal Planet.


@zolwixx a na wykopie to niby co jest? Stalkowanie i wyciąganie jakichś brudów na porządku dziennym.
@bykubyk: samo zabieranie mojego czasu już jest dla mnie niemiłe, niezależnie czy robi to pani z banku, telemarketer z orange, czy przechodzeń pytający o dowód zakupu red bulla, którego właśnie piję. jakie masz pomysły na te LEGALNE sposoby? i jak myślisz to prawnie rozwiązać? bo wypadało by jakoś nadać uprawnienia pytającemu i obowiązek pytanemu ;-)

@frogfoot: na wykopie jest gówno. niestety. zarejestrowałem się, wierzyłem w ten portal (jakkolwiek głupio to
@zolwixx: pytanie możesz zlać i odejść od pytających. Więc nie ma marnowania czasu, co najwyżej irytujące pytania. Ale nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi na nie, jak i ty nie możesz innych zmusić innych żeby pytań nie zadawali.
Więc to samo z siebie jest słabe, bo nie ma narzędzi ani możliwości, praktycznie nie dające się porównać do sytuacji z biznesami.

Gdzie chcesz sprawdzić czy ktoś ma firmę to przeglądasz KRS, CEIDG
Dla mnie to jest wciąż niezwykłe, że są ludzie, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko dociekać co tam w życiu innego człowieka XD


@zolwixx: na takiej pożywce rosną seriale, które przy okazji są wykorzystywane do propagandy