Wpis z mikrobloga

@maxx92: Dla mnie to jest wciąż niezwykłe, że są ludzie, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko dociekać co tam w życiu innego człowieka XD Czytając wypowiedzi tych ludzi czuję się jak w programie Animal Planet.
  • Odpowiedz
@maxx92: Ja myślałam, że to tylko żarty, ale po tym jak poczytałam komentarze o księdzu, któremu ukradziono 2 miliony to się złapałam za głowę.Królowały komentarze "skąd na to miał", "biednemu nie zabrali". Polska logika xDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maxx92: no jeśli diluje, to warto sprawdzić, czy nie prowadzi czegoś legalnego pod przykrywką, jeśli tylko jest sposób to trzeba się z chamem nie cackać, to czego nie lubisz to gdy ktoś porządny się zajmuje innymi
  • Odpowiedz
@zolwixx: Zapytał czy może jakoś sprawdzić? Lepiej żeby od razu #!$%@?ł fałszywy donos? < to byłoby #!$%@? >
Co złego jest w chęci sprawdzenia legalności działania innych jeśli ma się podejrzenia że tak nie jest? Czego tu się bać?
  • Odpowiedz
@bykubyk:
O ja, jaki piękny dzień, aż trudno uwierzyć, że to 13 piątek i do tego "zimny" październik, pięknie słoneczko świeci, ludzie nawet jacyś weselsi, pójdę wyrzucić śmieci, w skrzynce tylko reklamy, szkoda, o, sąsiad wyjeżdża, pewnie do pracy, ciekawe czy jego biznes jest legalny, ej, mirko, jak sprawdzić czy mój sąsiad prowadzi jakąś legalną firmę w tej okolicy?

Ale ok, trochę Cię rozumiem. Nie mniej jednak nie róbmy państwa
  • Odpowiedz
@zolwixx: A czemu by nie? Jeśli jest taka możliwość to niech sprawdza. Ba ja nawet chciałbym żeby była taka możliwość. Przecież to obywatel odwalałby robotę urzędów w wyłapywaniu przekrętów.
A jeśli wszystko jest legalne, to chyba jeszcze lepiej dla sąsiada.

A pewnie stawiasz zarzut że po co interesować się życiem innych?
Nie wiem, ale jeśli czyjeś zachowanie wskazuje na możliwość popełnienia przestępstwa to chyba warto się tym zainteresować i podjąć
  • Odpowiedz
@bykubyk: jako obywatele możemy odwalać robotę za urzędników, ale wtedy zostawiamy tylko tych, którzy są niezbędni, bo pieniądze podatnika przydało by się oszczędzać.

Pewnie, że lepiej dla mnie i dla sąsiada, jeśli prowadzi legalny biznes i odprowadza podatki na tych urzędników, którzy jeszcze zostali na stołkach po moich masowych zwolnieniach gdy obywatele przejęli ich rolę. Ale zamieszczony screen wyglądał tak, jakby gość chciał w danej chwili podejść do byle przechodnia
  • Odpowiedz
@zolwixx: A nawet niech podchodzą do przechodniów i sprawdzają to co sprawdzić legalnie mogą.

Wiesz dla mnie marnotrawstwo czasu, a dla innych zabawa nad życie, takie sprawdzanie, a nuż coś znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaznaczam że tylko w sposób legalny, bo podchodzenie i obszukiwanie przechodniów będzie nielegalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dla mnie to jest wciąż niezwykłe, że są ludzie, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko dociekać co tam w życiu innego człowieka XD Czytając wypowiedzi tych ludzi czuję się jak w programie Animal Planet.


@zolwixx a na wykopie to niby co jest? Stalkowanie i wyciąganie jakichś brudów na porządku dziennym.
  • Odpowiedz
@bykubyk: samo zabieranie mojego czasu już jest dla mnie niemiłe, niezależnie czy robi to pani z banku, telemarketer z orange, czy przechodzeń pytający o dowód zakupu red bulla, którego właśnie piję. jakie masz pomysły na te LEGALNE sposoby? i jak myślisz to prawnie rozwiązać? bo wypadało by jakoś nadać uprawnienia pytającemu i obowiązek pytanemu ;-)

@frogfoot: na wykopie jest gówno. niestety. zarejestrowałem się, wierzyłem w ten portal (jakkolwiek
  • Odpowiedz
@zolwixx: pytanie możesz zlać i odejść od pytających. Więc nie ma marnowania czasu, co najwyżej irytujące pytania. Ale nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi na nie, jak i ty nie możesz innych zmusić innych żeby pytań nie zadawali.
Więc to samo z siebie jest słabe, bo nie ma narzędzi ani możliwości, praktycznie nie dające się porównać do sytuacji z biznesami.

Gdzie chcesz sprawdzić czy ktoś ma firmę to przeglądasz KRS,
  • Odpowiedz
Dla mnie to jest wciąż niezwykłe, że są ludzie, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko dociekać co tam w życiu innego człowieka XD


@zolwixx: na takiej pożywce rosną seriale, które przy okazji są wykorzystywane do propagandy
  • Odpowiedz