Wpis z mikrobloga

@Imperator_Bazantow: Podłącze się Mirku z pytaniem. Niby mam wejście M2 i rozumiem, że gdybym chciał taki dysk dołożyć to musiałbym od początku stawiać system i zainstalować go juz na ssd bo inaczej nie byłoby sensu? Jaki jest mniej więcej koszt takiego montażu i czy wiąże się z utratą gwarancji?
@VrubeL: Dysk dajmy 64 giba koło 250 zeta ale trzeba poszukać szybszych niż sata żeby to miało ręce i nogi.
Sam montaż nie kosztuje absolutnie nic i nie narusza gwarancji chyba że masz jakiegoś zacofanego gwaranta który plombuje obudowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@VrubeL: No raczej takiego dysku nie kupuje się pod magazyn danych, więc raczej musiałbyś na nim system stawiać. Utraty gwarancji? Na jakiej podstawie? Że zamontujesz dysk i zainstalujesz na nim coś? Od tego są właśnie dyski, żadnej gwarancji nie stracisz, zresztą - to nie są raczej awaryjne sprzęty, mogą trochę przerazić ich temperatury, mój dysk ssd pod M2 osiąga 70 stopni. Koszty są indywidualne, zależy u kogo. Jak chcesz po prostu,
@Picfan: Cóż. xD SanDisk zły nie jest, ale w przypaku pendrajwów, sam mam trzy takie penki, a czy robi dobre dyski SSD... Jeśli chodzi o SSD to patrz po ADATA (najczęściej najtańsze są ze wszystkich, ot, budżetówka, ale jest ok), Patriot, Samsung czy Corsair, ewentualnie jakieś Intel, często takie lądowały w laptokach.
@Picfan: SSD zwykle stawia się pod system i przeglądarkę żeby to szybciutko się włączało i śmigało, ewentualnie jedną gierkę na której ci zależy a z HDD korzystasz to magazynowania danych...

Za 5 dych to ja ci mogę przyjechać do domu i go zamontować jak będę miał gdzieś po drodze xd

Jak 2,5 sata 3 to Goodram CX300 240 giba, sprzęt solidny w rozsądnej cenie i firma ma fajne podejście do klienta