Wpis z mikrobloga

Jak wszyscy wiemy pizza hawajska podzieliła bardzo wielu polaków i była źródłem wielu kłótni oraz bójek. Z racji tego postanowiłem zapytać bardzo znanego i szanowanego kucharza oraz podróżnika Roberta Makłowicza co sądzi o pizzy hawajskiej. Mam nadzieję że jest to wystarczający argument do zdelegalizowania pizzy hawajskiej

#heheszki #humorobrazkowy #maklowicz
Pobierz
źródło: comment_RyP7kYtccZtMaFH3rWEx3qZ7CjuTT8sF.jpg
  • 87
@testowe110

jak nie robisz we wloszech we wloskim piecu i na wloskim drewnie to nie jest wloska


Oczywiście, że jest, nawet organ kontrolujący wypiek pizzy neapolitańskiej, AVPN, pomimo, że dyrektywa unijna tego nie dopuszcza, zezwala w specjalnych warunkach na wypiek pizzy neapolitańskiej w elektrycznym lub gazowym piecu.

A al taglio wręcz się nie piecze w opalanym drewnem.

skoro pizzy hawajskiej nie powinno sie nazywac pizza to taka sama zasade powinienes zastosowac do
@tusk:
Co się właśnie #!$%@?ło to ja nawet nie. Poszedłem do sklepu po bułki i jakieś masło. Wchodzę, patrzę, a tam Robert Makłowicz. Zagaduję, że cześć i fajnie cie poznać ale nie chciałem być upierdliwy to nie chciałem go dalej zagadywać czy robić jakiejś wiochy ze zdjęciami. A tu nagle Makłowicz wypala "To tak jak teraz, hę?". W ogóle nie ogarnąłem o co chodziło, więc tylko odpowiedziałem "Co?" Chciałem go spytać
@Dolan: slowo pizza nie ma zadnej ochrony prawnej, wiec nie ma zadnych ragulacji w tym temacie. Certyfikat to mozesz dostac np. na "pizze neapolitana" a i tak cholera wie, czy sa to jakies sugestie czy cos wiecej pod wzgledem prawnym