Wpis z mikrobloga

W mieszkaniu które kupiłem okazało się że za jedną ścianą która jest wykonana z płyt gk są ukryte filary. Ktoś zrobił ścianę równo z filarem, jest tam dosyć duża przestrzeń, od płyty do ściany jest 40cm. Nie bardzo mam jak wykuć dziurę i ocieplić pokój styropianem lub wełną , dlatego zastanawiam się nad czymś sypkim żeby tam wsypać przez zrobioną dziurkę przy suficie. Czy są jakieś tańsze rozwiązania niż styrobeton w granulkach?
#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
  • 24
@Bartisss: granulat ze styropianu (taki co się #!$%@? pomiędzy ściany konstrukcyjne czy na poddasza), pamiętam że w pewnym zakładzie sprzedawano to na bigbagi, wytwarzano z odpadów styropianu po wykonaniu ociepleń
@maur: W jednym pokoju są filary grubości około 40cm a do nich jest przykręcony regips na stelażu. Jest tak regips - 40 cm wolnej przestrzeni - ściana z cegieł. Wolna przestrzeń jest dosyć duża bo 3m szeroka, 2,5m wysoka, 40 głęboka. Stara kamienica bez sąsiednich budynków.
@Bartisss: tak, ja to wszystko rozumiem, ale ocieplasz przestrzeń między jednym pokojem, a drugim. Co, planujesz w sypialni 30 stopni, a w salonie 20? czy jak, po co?
@GwnBrz: @maur: Szczerze, to myślałem że musi być tam ocieplone. Lubię jak jest ciepło a żeby ogrzać 90m2 to trochę wychodzi wliczając w to ogrzewanie gazowe. Nie znam się na ocieplaniu i budownictwie dlatego napisałem. Potrafię wyprostować podłogę na łatach z płytami osb, postawić ściankę działową z płyt gk ale z ociepleniami nie miałem pojęcia :)
@Bartisss: ociepla się ściany zewnętrzne. Teraz to jakbyś w termosie postawił ściankę wpoprzek i ją chciał ocieplać. Bez sensu. I tak musisz mieszkanie nagrzać - pokoje po obu stronach tej ściany. :)