Wpis z mikrobloga

@Lawrence_z_Arabii: Smutne jest to, że każą nam czytać taką literaturę, kiedy nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali, żeby ją docenić. Przeczytałem lalkę w tym roku z ogromną przyjemnością, świetna książka
  • Odpowiedz
ale mam nadzieje że do wysadzania zamków i ogólnego #!$%@? w postaci adorowania Izabeli to cię mniej ciągnęło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@januszhajsow: No, akurat tej części Wokulskiego nie lubiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Smutne jest to, że każą nam czytać taką literaturę, kiedy nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali, żeby ją docenić.


@GetRekt: ja sam zacząłem czytać, więc nie miałem tego problemu.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Akurat za gówniaka to można mieć do tego tendencję, później to już gorzej - ja się dziwie że ta książka jest legalna, bo w wywodach na temat życia słynnego doktora Szumana jest trochę prawdy zawarte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@GetRekt:

Smutne jest to, że każą nam czytać taką literaturę, kiedy nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali, żeby ją docenić.


Mnie i ogromnej większości moich znajomych z klasy ta książka bardzo się podobała, a nie powiem, żebyśmy byli w gimnazjum jakoś bardzo dojrzali. Ja uważam przeciwnie, że to świetna książka jak na ten wiek - bo właśnie przy całej niechęci młodzieży do klasyki, ten tytuł wbrew uprzedzeniom pokazuje jak piękna
  • Odpowiedz
@GetRekt: Kto nie był ten nie był, nie moja wina, że poziom klasy zaniżałeś :P Ogólnie pozytywizm najlepszy okres do przerabiania, nie to co pojordolony romantyzm, bez ładu i składu, więcej kawy ćpajcie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@GetRekt: Szkaluję xD

Ale poważnie, zawsze byłem realistą i przez to romantyzmu nie mogłem zdzierżyć. O co chodziło autorowi poematu? Pewnie o to, żeby napisać coś pod publiczkę, zarobić hajs i jeszcze jakąś pindę wyrwać na swoją popularność, bo opisywanie Polski jako Chrystusa narodów to raczej zbyt wiele sensu nie ma.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Cóż, każdy ma inną interpretację tych utworów, żadną tajemnicą nie jest, że pisali je po opium i ostrym ćpańsku, ale mi się to podoba. To jak Mickiewicz pisał, jakiego słownictwa używał po prostu do mnie trafia.
  • Odpowiedz