Wpis z mikrobloga

Serdeczne Mirki i Mirabelki, dostalem wlasnie wyczekiwane #xiaomi #mi5x z gearbest. Niestety rom jaki na nim jest zainstalowany to china stable 8.5.9.0 czy na ta chwile jest mozliwosc wgrania miui polska? Przynajmniej zeby go spolszczyc... :(
  • 6
@wonzki: jest jedna, wyslanie telefonu do Wroclawia do micentre.
A tak wlasnym sposobem nie ma, kupiles telefon przeznaczony na rynek chinski, wiec poki xioami nie uruchomi mozliwosci odbloku BL jestes w dupie.
No chyba ze znajdziesz gdzies metode crackowania BL, bo pewnie cos na necie juz jest. Ale tu bylbym cholernie ostrozny.
@PurpleHaze szkoda ze zablokowali ta mozliwosc bo kupilem go jak jeszcze mozna bylo wgrac to miui polska, kurde draznic mnie befzie ten chinski z angielskim ale trudno zaczekam
@wonzki: Oni tlumacza sie problemami z bezpieczenstwem przy odblokowywaniu. Wiec wylaczyli ta mozliwosc dla mi5x i redmi note 5a.
Ciezko powiedziec o co tak naprawde chodzi.

Z drugiej strony acid z miuipolska odblokowywuje te telefony i zapewne ma jakas bezpieczna metode, skoro bierze za to kase i gwarantuje 100% sukcesu. Poki xiaomi cos nie podziala, to ma z tego jakis zysk, wiec pewnie predko sie informacja co i jak nie podzieli
@wonzki: naczy wiesz, ja widzialem ze cos nie halo sie dzieje, jak na miuipolska pojawilo sie info ze wgrywanie miuipolska na pewnych softach powoduje bricka.
Potem nie bylo sposobu bo xioami zablokowalo odblokowywanie (jak to brzmi...) BL i niedawno acid wyskoczyl jak diabel z pudelka: "wyslij do mnie ja odblokuje".
Cholera wie jaka to metoda i z czym sie wiaze, moze jakas umowa zeby nie puszczac info dalej. Xiaomi w PL
@PurpleHaze nie kupilem mi a1 bo wysylka byla dopiero na 19 wrzesnia xD a ja idiota i tak telefon dostalem dzisiaj. Podejrzewam ze w tym samym czasie dostalbym mi a1. Szkoda ze za to know how nie da sie zaplacic tylko trzeba wysylac az do Wroclawia :(