Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BionicA osobiście z zaciekawieniem przyglądam się takim zdjęciom Tak samo nie mam problemu żeby obejrzeć film ale jak sobie pomyślę, że miałbym być na miejscu lekarza to od razu wiem że to nie praca dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A po za tym to strasznie brutalnie to wygląda, chociaż wiem, że inaczej się nie da i ważny jest czas operacji. Dopiero po takich filmach uzmyslawiam sobie jak
@cuntbrah: przyczepy mięśni zostają na swoim miejscu, bo jakoś staw trzeba zginać xD. Po wstawieniu endoprotezy nigdy nie uzyska się tej samej sprawności, co przy naturalnym stawie. Właściwości mechaniczne takiego stawu zmieniają się (np. inaczej wyglądający cykl chodu (jeżeli chodzi o kąty w poszczególnych stawach) - rezultatem jest trochę inny rozkład obciążeń itp.), co wprowadza pewne ograniczenia.
@gardan różne mogą być. Najczęściej są to implantacyjne (taki rodzaj specjalny) stopy tytanu lub stali - to jeżeli chodzi o trzpień całej protezy. Pozostałe elementy, jak główka czy panewka, to zazwyczaj ceramika lub jakiś materiał kompozytowy (może być też stal implantacyjna - ale już praktycznie niestosowana)