Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po raz pierwszy jako pełnoprawny strażak pojechałam razem z zastępem do zdarzenia drogowego. Mina ludzi (w tym policjantow i ratowników medycznych) którzy widzieli kobietę w stroju strażackim - bezcenna. Srałam w gacie czy będę umiała połączyć teorie z praktyką. I wiecie co? Chyba dałam radę ! #chwalesie #dobrzeczujeczlowiek norma dobroci na dzisiaj wyrobiona. I trochę #gownowpis xD
  • 51
  • Odpowiedz
@Kobryda: na egzaminie do szkoly mundurowej macie duzo latwiej bo macie zrobic mniej podciagniec, wieksze limity na dlugi i krotki dystans itd. A po szkole i tak do biura komendy albo szkoly bo nikt na zmianie nie chce z Wami jezdzic bo jestescie slabsze fizycznie
  • Odpowiedz
@Kobryda: XDD Po 1, widać od razu że jednak niezbyt dobrze u Ciebie z teorią, nie wiem jak z praktyką. Nie ma czegoś takiego w straży jak butle z tlenem, ani komory gazowej ;)

Po 2, osp to dziecinada w porównaniu do PSP.
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: Test fizyczny na OSP przed komorowy to rowerek,drabinka, młot(kobiety oczywiście zwolnione hurr durr..) i bieżnia.. tylko z młotu są zwolnione, reszta norm jest jak dla mężczyzn... (potwierdzone info, sam przeszedłem)
  • Odpowiedz
@parathormon: Dziecinada?, nieźle obrażasz osoby które zapierdzielają byś mógł dojechać do domu/pracy, czy żyć bezpiecznie. typowy januszek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: podczas akcji kobieta i mężczyzna ma działać tak samo, jak zamkniesz przyłbice to masz być strażakiem a nie facetem/kobitom , niestety coś takiego powoduje ze osoby "słabsze" są zagrożeniem akcyjnym
  • Odpowiedz
@Milosek jestem strazakiem psp, a nie bawię się w straz jak to bywa w wiekszosci osp i wiem co mówię, bo znam ten temat od środka ;) więc proszę, nie mów mi że to osp zapewnia bezpieczeństwo :D
  • Odpowiedz
@parathormon: Niestety też dobrze znam temat od środka, większość PSP to za przeproszeniem Hooye które myślą ze są lepsi, prawda jest taka ze OSP to nie zabawa, szkolenia i kursy są takie same dla OSP i PSP, rózni ich tylko struktura i to ze druhowie pracują 24/7 gdzie ty 12...
  • Odpowiedz