Wpis z mikrobloga

Miki, polecacie jakieś strony/książki z zadaniami na rozmowach o prace w Big4? Przerobiłem kiedyś cracking the coding interview, na rozmowie z facebookiem nawet dostałem jedno pytanie prosto z książki, lecz czeka mnie teraz rozmowa z MSem i z tego co wiem mają trudniejsze pytania od Zuckenberga. Przerobiłbym jakieś dodatkowe zadania żeby się dobrze przygotować. Interviewcake.com nie podoba mi się i na dodatek jest płatne (choć to mogę przeboleć).

#informatyka #pracait #praca #programowanie #programista15k #usa
  • 14
  • Odpowiedz
@ptasigryp: Sczerze mówiąc to ja po przechodzeniu paru firm trafiłem do "Topki" i po pięciu miesiącach chce #!$%@?ć. Gdziekolwiek. Wiem żę to "Prestiż" itd ale projekty to jakaś masakra. Zastanów się zwłaszcza że jesteś po studiach ledwo.
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Jakbym miał 40-50 lat to też bym sobięe tą pracę chwalił, ale to co firma na m #!$%@? to jest masakra.
Zero możliwości awansu, zero wdrożeń. Jak zmieniałem pracę to po to by się czegoś nauczyć/nauczyć kogoś. A u mnie w zespole trzech ludzi #!$%@? robotę którą jeden by mógł zrobić przy wyższej #!$%@? na kacu.
Najciekawsze są rozmowy przy fajce.
  • Odpowiedz
@biczek: Studia kończe w lutym, jeszcze nigdy nie pracowałem dla kogoś, od 7 lat robie własne projekty (w tym jeden nadal aktywny od 6 lat). Zawsze to jakiś fajny punkt zaczepienia do USA i możliwość odłożenia hajsu na swoje pomysły.
  • Odpowiedz
projekty to jakaś masakra


@biczek: W jakim sensie masakra? Nudne "klepanie kodu" i stare technologie?

u mnie w zespole trzech ludzi #!$%@? robotę którą jeden by mógł zrobić przy wyższej #!$%@? na kacu.


To co robicie z pozostałym czasem w pracy? Schodzi na spotkania, biurokrację i inne takie?
  • Odpowiedz
@ptasigryp: Z moich doświadczeń to w stanach wygląda to tak

Kłam, ściemniaj, naginaj prawdę bylebyś #!$%@?ł wdrożenia i był miły

EU Przygotuj się, odjeb dobrą robotę.


Przykłady: Przeniesienie ad z 2003
  • Odpowiedz
  • 0
@biczek: @fefler: ja ogółem nie jaram się pracą dla kogoś, a zwłaszcza dla dużego korpo, ale to zawsze fajny wpis w cv i hajs który można dobrze spożytkować. Zawsze w głowie siedział mi taki pomysł, że jeśli skończe a takiej firmie to popracuje 2-3 lata, odłoże ile się da i wróce do swoich pomysłów.
  • Odpowiedz
@Khaz:
1. Masz tablice posortowanych intow z rotacja gdzies w tablicy, np. [5,7,8,1,2,3]. Napisz funkcje znajdywania liczby i zwracania jej indexu (lub brak tego indexu).
2. Masz tablice liczb, nieunikatowych, napisz algorytm który przesunie wszystkie zera w tablicy na prawą strone, reszta liczb może mieć dowolną kolejność. Np. [0, 1, 5, 3, 0] na [3,5,1,0,0]. Po zrobieniu zadania musiałem jeszcze podać test cases.
3. Tylko pomysł, bez pisania algorytmu. Masz
  • Odpowiedz