Wpis z mikrobloga

robią przejście dla pieszych przy moście Dębnickim od strony Jubilatu.


@Traviu: że co? Przecież tam jest bezpieczne, bezkolizyjne przejście podziemne. Debilizm ZIKiTu w najczystszej postaci.
goferek - > robią przejście dla pieszych przy moście Dębnickim od strony Jubilatu.

...
ludzie niepelnosprawi, starsi, lub z dziećmi w wózkach i pewnie wszyscy piesi którzy nie będą musieli biegać naokoło, uważają inaczej


@bynon: Kogo to obchodzi. Windę im trzeba zrobić.
mniej samochodów w centrum


@bynon: tyle że mówimy o głównej przelotówce północ-południe

mniejszych korków


@bynon: i właśnie dlatego jestem zwolennikiem skrzyżowań bezkolizyjnych. Większa płynność ruchu i bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.
@goferek: Gdyby A4 miała wiecej pasów to bym jecghał, bo teraz pewnie też korek xD, ale Aleje to nie jest "przelotówka" i nie powinien tam iść tranzyt pn-pd. I tak jest tam multum świateł, skrzyżowań i przjeść dla pieszych. Pod samym Jubilatem też są teraz światła, więc co za różnica, że wraz poprzecznym ruchem samochodów przejda też piesi.
A my potrzebujemy mniej świateł i więcej miejsc parkingowych


@Arv_: kto to "My" ? Tez mam samochód, ale po centrum jeżdze rowerem bo cenie swój czas. Wiec miejsc parkingowych w centrum? Bez kolizyjne skrzyzowania żeb ywjechac do centrum? To powoduje, ze wiecej osób jedzie samochodem i wszystkich samochodów jest jeszcze wiecej i dalej wszystko zakorkowane.
i właśnie dlatego jestem zwolennikiem skrzyżowań bezkolizyjnych. Większa płynność ruchu i bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.


@goferek: W centrum Krakowa? ok jeśli przekopią tunel pod całym miastem, ale na powierzchni eskakady i slimaki pomiędzy kamienicami? a pod spodem co getto i slumsy? Idea autostrad w miastach sie nie sprawdziła i od lat 70tych na zachodzie się ogranicza ruch samochodowy w centach miast. Nie ma sposobu na korki po za wiekszym udziałem transportu
@bynon: aleje jak najbardziej nadają się do wpuszczenia pod ziemię, ale tego to chyba nawet następne 2 pokolenia nie dożyją. I do tego parkingi przy samej przelotówce, żeby zachęcać kierowców do nie zbaczania w mniejsze uliczki. Ale takie coś to możemy sobie co najwyżej narysować...