Wpis z mikrobloga

Siema mam pytanie dotyczące #siecikomputerowe #sieci. Otóż złożyłem cv do firmy która zajmuje się sieciami i niedługo będę miał rozmowę o prace i boję się pytań od kogoś z hr bo jestem ledwo po technikum informatycznym, doświadczenia to nie mam wcale jedynie to tyle co po szkole. Może jakiś Mirek/Mirabelka wiedzą jakiego typu mogą postawić mi pytania. #informatyka #praca #pracbaza
Fajnie było by dostać robotę i działać w zawodzie i nabierać doświadczenia i wiedzy bo mając tylko papier i jakąś tam wiedzę ze szkoły to lipa.
  • 15
@CzuowiekPajonk:
Nic się nie bój, zrób sobie powtórkę z tcp/ip, okablowania, topologii, tak abyś w miarę się orientował. Ja na takich rozmowach byłem co prawda dawno temu, raz oblałem, raz się udawało, na pewno zyskasz jakieś doświadczenie;)
Powodzenia!
@CzuowiekPajonk: Osobiście nie obawiałbym się pytań od HR-u, bo one nie mają pojęcia o tym co będziesz robić, i będą pytać o jakieś pierdoły motywacyjne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorzej jak trafisz na rekrutera, który będzie chciał się dowartościować Twoim kosztem i pytać o szczegóły, a gdy wykryje że z jakiejś dziedziny czegoś nie wiesz, to będzie drążyć do momentu, aż się sam #!$%@? i uznasz, że
@CzuowiekPajonk: Ale jeśli Twoja praca w firmie "sieciowej" polegać ma na ciągnięciu kabla... no to potrenuj zdolności manualne typu wiercenie i noszenie narzędzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jeśli będziesz ciągnąć światłowody to zainteresuj się spawaniem - spoko fucha, o ile masz do tego predyspozycje, a się nie #!$%@? bieganiem po klatkach czy piwnicach