Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja mamele 55 lvl od dluzszego czasu jest przemeczona, zle spi i ogolnie mowi ze jest duzo slabsza fizycznie niz byla. Postanowila zrobic test na borelioze, bo w tv wiele o tej chorobie ostatnio mowili. Ostatniego kleszcza zlapala pare lat temu. Zrobila test metoda Elisa i wyszlo jej 125 RU/ml przeciwcial w klasie IgG. Podobno wynik wyzszy niz 22 oznacza zakazenie. Czy moja mamele ma borelioze? Da sie to wyleczyc? Martwie sie o nia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#borelioza #lekarz #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 7
Po 1. Od interpretacji powinien być lekarz który ją prowadzi w poz. Który napewniej wyślę ja do poradni chorób zakaźnych.
Po 2 w Polsce najpierw robi się test western blott a.potem elise. I interpretuje się oba. Również biorąc.pod uwagę objawy.
Po 3 uważajcie na znachorów którzy leczą boreliozę u każdego napotkanego człowieka mnóstwem leków. Jeśli dostaniecie skierowanie do poradni chorób zakaźnych najlepiej znaleźć taką przy szpitalu zakaznym.
TroskliwyMurzyn: @kptant: lol, przeciez ma zamiar isc z tym do lekarza, ale nie w sobote wieczorem bo to nie jest wtedy mozliwe. #!$%@? sie dla wirtualnych plusikow od innych wykopkow?
@Berethalia: mama powiedziala w przychodni jak robila jakies wyniki ze chce tez by zbadali ja pod katem boreliozy. Pytali sie tez kiedy ostatniougryzl ja kleszcz, w necie wyczytalem ze w zaleznosci od czasu jaki minal od ukaszenia sprawdza sie