Wpis z mikrobloga

Czy budujecie świadomość ekonomiczną i finansową Polaków w swoich zakładach pracy? Świadomość dlaczego tak mało zarabiają i świadomość tego, że można więcej zarabiać nie wyjeżdżając z Polski? Nasze wynagrodzenia nie zależą tylko od podatków trzeba wymagać więcej od pracodawcy tak samo jak i on wymaga od nas. Ile kadencji można liczyć na to, że politycy zrobią coś za nas? Wierzę, że jeśli pobudzimy ruch na rynku pracy, migracje pracowników do innych zakładów to pracodawcy będą zmuszeni więcej płacić. To nie jest tak, że #januszebiznesu nie mają pieniędzy a cały dorobek inwestują w firmę.

Domagajmy się większych stawek, zmieniajmy pracę jak obrażone dzieci jeśli tylko nadarzy się okazja.
#ekonomia #pieniadze #praca
  • 9
@Belzebub: Dzisiaj właśnie miałem taką rozmowę z moim współpracownikiem, że tylko od nas zależy ile zarabiamy i czy będziemy mieli więcej. Jako przykład posłużył nasz magazynier, który miał szanse iść na inne stanowisko, bardzie wymagające, ale też lepiej płatne i odmówił. Ot woli sobie magazynierować za mniejsze pieniądze, ale w wielu rozmowach narzekał, że mało i w ogóle. Po prostu w jego świadomości wysoka płaca się należy i nie trzeba nic
@ImperiumCienia: Ja rozmawiam o tym z kolegami na podobnych stanowiskach (biurowych) do mojego i z takimi na zupełnie innych stanowiskach roboczych ale specjalistycznych. Znam zarobki prawie wszystkich w obecnej i poprzedniej firmie, czytam ogłoszenia obserwuje fora i rozmawiam z ludźmi. Daje im konkrety i pobudzam świadomość np dokładnie na przeciwko dają więcej a z batem będą wszędzie nad Tobą stać. Zawsze jest strach przed nieznanym zawsze jest dyskomfort. Jeśli ludzie uzbrojeni
@ImperiumCienia: Myślę też, że dzielenie się właśnie informacją o zarobkach pomaga. Nowo zatrudniony kolega na trochę gorszym stanowisku ma o 900zł mniej ode mnie. Powiedziałem mu ile ja zarabiam, ile inni mają i życzę mu z całego serca, żeby dostał tyle co ja. Uważam też, że jeśli on dostanie podwyżkę to sam też ją łatwiej uzyskam.
Już dwóch nie dostało podwyżki i się zwolniło trzeci dostał podwyżkę.
@Belzebub
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Nie poddawaj się, czuję pomiędzy wierszami że stać Cię na więcej! I nie mów ile zarabiasz - nikomu więcej.
zmieniajmy pracę jak obrażone dzieci jeśli tylko nadarzy się okazja.


@Belzebub: Tak było, nie powiem, ale nie dla kasy (wykopki i tak nie uwierzą) - 3-8 razy w ciągu ostatnich 8 lat, i co? I nic, wszyscy #!$%@? na mnie ciepłym moczem, za każdym #!$%@? razem! Ja na nich w sumie też, ale teraz ja! teraz ja pije cherbate kiedy chce, a pracuje 'w fabryce' - fabrycznej biurowej fantastycznej dziurze. I