Wpis z mikrobloga

Czy to jak na pierwszy model w życiu to przypomina w ogóle czołg?
Tamiya 1/35 Panzerkampfwagen II, pomalowany olejnymi Humbrolami

sporo zabawy miałem przy nim i na pewno nie jest to mój ostatni model bo spoko hobby, relaksujące
rzeczy których się nauczyłem:
-farby olejne są upierdliwe i śmierdzą, mogłem zainwestować w akryle
-detale takie jak łopata maluje się przed przyklejeniem

ale i tak moim zdaniem pierwsze śliwki robaczywki i dalej będzie tylko lepiej
na jakiś weathering chyba jeszcze nie mam odwagi, tylko suchym pędzlem zrobiłem gąsienice lekko metaliczne

z przyjemnością poczytam jakieś uwagi oraz tipy na przyszłość


#modelarstwo
diabeu255 - Czy to jak na pierwszy model w życiu to przypomina w ogóle czołg?
Tamiya...

źródło: comment_9BEXjP0qRPwSdtfokU3afaMFCRfd2yJQ.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@diabeu255: Jak na pierwszy model to fajnie wyszło. Kolejne będą na pewno lepsze. Pochwal się również następnym zakupem.Poczytaj sobie o technice suchego pędzla (dry brush) bo daje sporo realizmu.
  • Odpowiedz
@Brejku: w sumie następny już czeka na złożenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sdkfz 251 Hanomag też Tamiya 1/35

widziałem na jakiś filmikach na YT że washe dają fajną głębię modelowi, ale to dopiero sobie chyba zamówie jakiś kupny bo mam wrażenie że jak nałożę bardzo rozcieńczoną farbę olejną na model pomalowany olejnymi to ten rozcieńczalnik mi wszystko rozmaże
@11mac11:
  • Odpowiedz
@diabeu255: zdjecia rzeczywiscie takie sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) olejne farby są dla prosów, akryle są przyjemniejsze i łatwiejsze w obsłudze (byle nie pactra). Który set tego hanomaga kupiles (numer)? Co do czołga to całkiem spoko, ja bym dołożył troche suchego pedzla po krawędziach i ewentualnie wash czarny /panel liner zeby nie był taki płaski, lakier satyna/mat i troche go pobrudził czarnym pigmentem. Gdzieś pod tagiem
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: widziałem kiedyś twoje prace na mirko i niezłe cudeńka tworzysz, chciałbym kiedyś dojść do takiego poziomu
sdkfz mam taki jak na zdjęciu

Wiem że wygląda trochę płasko bo oprócz 3 warstw podstawowej farby to nic na nim nie robiłem
A tym suchym pędzlem na krawędziach to jakim kolorem zrobić? Metalicznym? Że niby żywy metal prześwituje spod zarysowań? To masz na myśli?
diabeu255 - @kozaqwawa: widziałem kiedyś twoje prace na mirko i niezłe cudeńka tworzy...

źródło: comment_gh3wVOCmp3Yp62eEUlpYntBzsvjzpqe4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: i w ogóle to mam taki plan że zanim zabiorę się za hanomaga to chyba kupię sobie ze 2 takie zestawy niemieckich pojazdów z tej serii Wrzesień 1939 by popróbować jakiś bardziej zaawansowanych technik, jakiś preshading, washe i suchy pędzel
może skala inna ale kosztują tylko 20zł więc nie będzie aż tak szkoda jak coś totalnie skopię, a odpowiednie farbki w sumie już mam
diabeu255 - @kozaqwawa: i w ogóle to mam taki plan że zanim zabiorę się za hanomaga t...

źródło: comment_UiZPbHd5m8rLUzdSPgHtzMwdSZPg09sU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@diabeu255: olej to, nie warto, lepiej poszukaj tanich tamiy 1:35 te małe to są dla krasnoludków, ten mój szary panzer 4 kosztowal jakies 60zl jest jeszcze tania pantera i panzer 2 DAK. Zainwestuj w akryle i o ile masz zacięcie w aero (znacznei ułatwia malowanie pancerki i nakładanie lakieru). Na malej skali preshadingu raczej nie poćwiczysz :) jak juz sie upierasz to nowe hellery i airfixy są przyzwoite. a @
  • Odpowiedz
@diabeu255: aaa kurde fajnie sie robi strukture błota przy użyciu twardego pędzla i szpachlówki (przed malowaniem wany) zrobilem ostatnio na hanomagu ale niewidac zza gąsienic :( i którego ty hanomaga kupiles ?
  • Odpowiedz
@PawEHO: muszę zrobić jakiś research bo nie słyszałem o tym
@kozaqwawa: a aero radziłbyś kupować teraz i się od razu na nim uczyć pracować czy lepiej pędzelkami się na razie się uczyć
boję się kupować takiej pantery bo pędzlem jakiś bardziej złożony kamuflaż to chyba nie wyjdzie ładnie

trochę wyżej ci pisałem jaki kupiłem ten sdkfz
  • Odpowiedz
@diabeu255: ja bym bral od razu jezeli nie zamierzasz skonczyc po pierwszym modelu, maluje sie duzo lepiej, łatwiej i efekty są o niebo lepsze :) tylko koniecznie akryle i podklad. Co do sprzetu to wystarczy na start jakis adler dwustopniowy z mieszaniem wew. i chinski kompresor (byle z butlą) jak ci niepodejdzie łatwo sprzedasz bez duzej utraty wartosci. a tego hanomaga sam męczę od jakiegos czasu :) kup szpachlówkę bo
  • Odpowiedz