Wpis z mikrobloga

Do europejskich firm: MADE IN CHINA- jeśli chodzi o mnie to to wam się nie uda!
Nie kupuję rzeczy z symbolem MADE IN CHINA. Europejskie firmy chcą zarobić produkując w Chinach, Wietnamie itp. krajach, ale zapomnieli, że coraz więcej jest ludzi takich jak ja, którzy nie kupują chińskiego. Nigdzie nie mogę znaleźć czajnika do herbaty szklanego nieprodukowanego w Chinach. Co robię? Gotuję wodę w garnku.
Dlaczego nie kupuję (lub tylko w ostateczności) rzeczy Made in China, Bangladesh, Thailand itp. ?
1. Nie ufam im, uważam, że mogą oszukiwać nawet jeżeli jest kontrola i np. dodawać szkodliwe dla zdrowia materiały np. do talerzy czy sztućców lub plastików i innych.
2. Rzeczy są zwykle gorszej jakości.
3. Mniej tam dbają o środowisko naturalne i zwierzęta przy produkcji, nawet jeżeli jest kontrola.
4. Wykonują z lokalnych materiałów, które także często są zanieczyszczone.
5. Po prostu nie chcę azjatyckich produktów!

Tak więc firmy i sklepy typu IKEA, DUKA i niemal wszystkie inne zawalone chińskim badziewiem mówię wam- ze mną to wam nie przejdzie. Wolę zapłacić drożej, ale nie mieć MADE IN CHINA.
P.S.
Oczywiście wszelkie oszustwa, typu przepakowywanie produktów poza Chinami, doszywanie metek- skreślą was raz na zawsze.
Produkujcie w Europie, jak widzę MADE IN SWEDEN lub MADE IN GERMANY to jest do dla mnie dodatkowa duża zaleta.
Rząd powinien walczyć zalewem chińskiego towaru.

#ikea #zakupy #sklep #gospodarka #prawo #polityka #europa #ciekawostki #zdrowie #ekologia #swiat
Pobierz
źródło: comment_8kA3AkQQN5np98pyekuwgOxTygPHEm2i.jpg
  • 7