Wpis z mikrobloga

Nie wiem co, poza wkurzeniem, mają dać ogłoszenia z stylu "Wynajem 700 zł", skoro po kliknięciu w nie okazuje się, że to 700 zł, ale plus czynsz, plus odstępne, plus światło, plus woda, plus wywóz śmieci, plus prąd, plus ogrzewanie, plus media, a w lepszych wersjach jeszcze plus siedmiu współlokatorów, starsza pani do opieki i dwa koty. Czy serio ktoś z wynajmujących spodziewa się, że któryś najemca stwierdzi "Ej, w sumie to przed chwilą budżet miałem na 700 zł, ale ta oferta za 8230 wygląda naprawdę nieźle!"? (°° #zalesie #gorzkiezale
  • 43
  • Odpowiedz
@nvmm: wiesz, ja daję jasno info ile chcę, razem z czynszem, wodą itp. Ale liczniki gazu i prądu przepisuję na lokatora, więc tego mu nie określę w tytule :P
  • Odpowiedz
To tak samo jak ogłoszenia Oddam psa szczeniaka za darmo. Po rozmowie telefonicznej dowiadujesz się że właściciel akurat wrócił od weterynarza pies ma zrobione wszystkie szczepienia odrobaczenie itp i trzeba by za to oddać chociaż połowę pieniążków ok 300 zł
  • Odpowiedz
@Klofta: Rachunki są spoko, ale jeśli wiesz, ile mniej więcej wynoszą, to napisz to kuźwa w nagłówku, a nie w treści, gdzieś kilometr po wyliczance jaka to cudowna lokalizacja i jakie to wspaniałe sąsiedztwo.
  • Odpowiedz
@nvmm

Tanie mieszkanie, blisko centrum 750zł!

Czynsz 750zł + dla wspólnoty 500zł/mc + opłaty w sezonie letnim 400zł/mc lub w zimowym 600zł/mc + dodatkowo energia (płatna co 2 miesiące).

50min jazdy samochodem do centrum o czwartej nad ranem.
  • Odpowiedz
@nvmm: pozycjonowanie. Na takiej samej zasadzie idioci umieszczają ogłoszenia" sprzedam Opla, nie Volkswagen, nie Renault" i szukasz sobie Renault a tu Ci wyskakuje Opel. No chyba nie myślą że nagle jak szukam Renault i zobaczę ich cudownego Opla to zmienię wybór marki.
  • Odpowiedz
@nvmm: no i dobrze ktoś pisze. 700zł jest dla niego a ty jeszcze musisz zapłacić czynsz dla spółdzielni i rachunki, które SĄ ZMIENNIE.
  • Odpowiedz
@nvmm: jak czynsz dla spółdzielni nie jest zmienny? Jest i to co miesiąc się zmienia. Do tego jeszcze sezony grzewcze i wyrównania czynszu.
  • Odpowiedz
@gardan: ale co, urząd skarbowy lurkuje olx i sprawdza, ile w (często anonimowym) ogłoszeniu właściciel napisał, że kosztuje mieszkanie? Liczy się to, co jest w umowie. Niech w umowie napisze, że wynajem kosztuje 700 zł, ale w ogłoszeniu na olx niech w tytule poda np. "ok. 1500 zł za całość", żeby nie marnować czyjegoś czasu
  • Odpowiedz